+90 850 304 2314 info@sammedya.com #sammedya

2012 Yılının Dikkat Çekici Bilgisayar Programları

Hayatımıza giren mobil uygulamalar, bilgisayar programlarının kaderini değiştirmiştir. Bilgisayar programlarına artık daha cazip fiyat seçenekleriyle sahip olunabilmektedir. Daha bundan birkaç sene öncesinde 1 2 dolara programlar görmek imkânsızken, ekonomik fiyatlandırma seçeneği sayesinde fiyatlar giderek düşmektedir. Ve bunun sonucu olarak ta son dönemde birçok ücretsiz oyunla karşılaşmaktayız.
Bu bilgiler doğrultusunda 2012 yılında dikkat çeken en iyi ücretsiz bilgisayar programları bir araya getirilmiştir. Bir araya getirilen programların bir kısmı bildiğimiz popüler programlardan oluşurken, bir kısmı daha önce hiç karşılaşmadığımız ama hayatımızı kolaylaştıracak programlardandır. Oluşturulan listeye, herkesin aşina olduğu ve en sık indirilen programları olan MSN ve Google Chrome eklenmemiştir.
Adobe Edge Inspect, yapılan web tasarımının farklı cihaz ve uygulamalarda nasıl göründüğünü sağlayan bir programdır. Adobe tarafından ücretsiz sunulmaktadır ve HTML, CSS ve JavaScript platformlarında yapılan değişiklikleri test edebilmektesiniz. Aynı anda birden fazla iOS ve Android işletim sistemli cihazı bağlayabildiğiniz program ile web sitenizin bu cihazlarda nasıl görüntüleneceğini senkronize bir şekilde düzenleyebiliyorsunuz. Adobe Edge Inspect’i kullanabilmek için bir Adobe ID’sine sahip olmanız gerekiyor.