Google Akademik

Google Akademik, akademik açıdan geniş kapsamlı arama yapmak için kullanılan kolay bir yoldur. Akademik yayıncılar, profesyonel dernekler, ön baskı kaynakları, akademik organizasyonlara ait her türlü bilgi ile ilgili yazılar, tezler, makaleler hakkında araştırma yapma olanağı sağlamaktadır. Akademik araştırma dünyasında, en bağlantılı araştırma yapmanızı kolaylaştıran bir hizmettir. Google Akademik Araştırmanın özellikleri arasında şunlar bulunmaktadır;
– Farklı kaynakları tak kullanışlı yer üzerinden arama
– Alıntıları, bilimsel yazıları, özetleri bulma
– Web üzerinden yazının tamamına erişme
– Herhangi bir konudaki başlıca bilimsel yazılar hakkında bilgi edinme
Google Akademik, yazılarınızın dünya genelindeki görüntülenme oranını büyük ölçüde arttırmaktadır. Akademik yayıncılarla işbirliği yürütülerek çalışmalarınızın Akademik alanda aranabilmesi sağlanmaktadır.
Google Akademik hakkında önerilerinizi, görüşlerinizi ve şikayetlerinizi geri bildirim olarak sunmanız halinde, Google sizlere daha yararlı bilgiler sunabilmek için oluşturulan makaleleri tekrar gözden geçirmekte ve bilgileri tazelemektedir. O yüzden Google Akademik çalışanları kullanıcılarından geri bildirim de mutlaka bulunmalarını istemektedir.