+90 850 304 2314 info@sammedya.com #evdekal

iPhone kullanıcıları ücretsiz olarak WhatsApp Messenger’ı indirebilir

Kullanıcıları SMS ücretlerinden kurtaran, farklı mobil cihazlar arasında mesajlaşma olanağı sağlayan WhatsApp Messenger uygulaması iPhone üzerinden kısa bir süre önce ücretsiz konuma getirilmiştir. Ücretsiz olmadan önce ödenen 99 sentlik fiyat tamamen kaldırılmıştır.
WhatsApp, mesajlaşma da devrim niteliğinde bir uygulamadır. WhatsApp hizmetinin hemen ardından piyasaya, Kik, Viber ve Facebook Messenger gibi seçenekler sunulmuştur. iPhone, Android, BlackBerry gibi cihazlarda kullanım alanının geniş olması nedeniyle hemen arkasından piyasaya sürülen alternatiflere nazaran daha çok tercih edilmektedir.
Uygulamanın Android cihazındaki sürümü ilk yıl ücretsiz, sonraki yıllarda belirli bir miktar karşılığında kullanıma sunulmuştur. iPhone mobil cihazında WhatsApp’ın en ciddi rakibi iMessage’dir. Bu rekabet ortamı her zaman olduğu gibi kullanıcıların yüzünü güldüren sonuçlar doğurmaktadır. Her 2 uygulamada kullanıcı sayısını arttırmak için hizmetlerinde yeniliklere başvurmuş ve dikkatleri üzerlerinde toplamak için birbirinden cazip avantajlar sunmuştur. Eğer sizde bir iPhone kullanıcısıysanız WhatsApp uygulamasını telefonunuza indirip bu ücretsiz hizmetten hemen yararlanabilirsiniz.