+90 850 304 2314 info@sammedya.com #sammedya

Apple’dan Samsung’a Şaşırtıcı Sözler

Dünyanın iki dev şirketleri olan Apple ve Samsung, genelde aynı konu içerisinde yer aldıkları zaman ortaya sert tepkiler çıkmaktaydı. Ama Apple bu sefer rakibi Samsung hakkında herkesi şaşkına düşürecek övgülerde bulundu.

Dünya devlerinden Apple’ın daha ucuz bir iPhone üzerinde çalışmalar yapmakta olduğu bir süredir bilişim dünyasında konuşulan haberler arasında yer almaktadır, bu konu hakkında Apple’dan henüz kesin bir açıklama gelmemesine rağmen eski bir Apple yöneticisinden ucuz iPhone’un hiçte fena bir fikir olmadığı yönünde açıklama gelmiştir. Apple’ın eski CEO’su John Sculley tarafından yapılan açıklamalarda, giderek daha fazla önem kazanmaya ve gelişmekte olan pazarlarda istediği üstünlüğü kazanamayan Apple’ın aradığı çözümün, daha ucuz bir iPhone modeli olabileceğini belirtti. Gelişmekte olan ülkelerin, akıllı telefon pazarında giderek daha fazla önem kazanmaya başladığını, Apple’ın Samsung gibi her türden telefon üreten firmalarla rekabet halinde olmayı istiyorsa, ucuz iPhone fikri üzerinde çalışmalar yapması gerektiğini belirtmiştir. Samsung’un olağan dışı iyi bir rakip olduğunu belirten Sculley, Samsung Galaxy ve iPhone 5 arasındaki farkın beklenilenden daha az olduğunu vurguladı.

Söylediklerinin ne kadar doğru nitelikte olduğu tartışma konusu olsa da Apple tarafından nasıl yankı bulacağı son zamanlar da merak konusu haline gelmiştir.