+90 850 304 2314 info@sammedya.com #sammedya

Apple’dan Yeni iPhone

Apple, Haziran ve Temmuz aylarında piyasaya daha düşük fiyatlı yeni model iPhone çıkarmayı hedeflemektedir. Yeni çıkarılmayı düşünülen telefonun isminin ise yine bir devam klasiği şeklinde 5S olması konuşulmaktadır.

Teknoloji şirketleri arasında popülerliğini koruyan Apple, iPhone modeline yönelik yaptığı çalışmalar sonucunda her geçen yıl bir üst modelini çıkararak yenisini oluşturmaktadır. Son zamanlarda konuşulan konular arasında şirketin yaz başında yeni iPhone modelini kullanıcılarıyla buluşturacağı belirtilmektedir. Apple Insider sitesi, Mart ayında iPhone 5S’lerin üretimlerine başlanabileceğini belirtmektedir. Apple’ın bu yeni ürünle beraber iPhone 5’in de yenilenmiş sürümünü piyasaya süreceği işaret edilmiştir. iPhone 5S’in, iPhone 5’e benzer özelliklerde olacağı ama daha iyi dokunmatik algıya sahip daha hızlı performansta olacağı belirtilmektedir. Ayrıca yeni modelin fotoğraf çekme özelliklerinin de geliştirileceği belirtilmektedir.

Yeni iPhone’un diğer iPhone modellerine kıyasla daha ucuz olacağı ve 6 farklı renk seçeneğinden oluşan plastik kasada satışa sunulacağı söylentiler arasında yer almaktadır. Plastik kasalı iPhone 5’lerin 300 ve 400 dolar arasında bir fiyat etiketine sahip olacağı düşünülmektedir.

Tüm bu olanların yanında Apple’ın, Eylül ayında tarihin en değerli hisse senedi unvanını alan hisseleri bir yılın ardından 500 doların altına inmiştir. Hisselerin değer kaybı yaşamasında iPhone 5 satışlarının beklenen ilgiyi görmemesi gösterilmektedir.