+90 850 304 2314 info@sammedya.com #sammedya

Google’dan parola dönemine son

Google’ın son zamanlarda üzerinde çalıştığı konulardan biride parola devrini sona erdirmek üzere yapılan çalışmalardır. Buna çözüm olarak sunulan seçenekler arasında ise, parmağa takılan bir yüzük, şifrelemeye yönelik bir USB belleği ve akıllı ceplere entegre edilen bir anahtar bulunmaktadır. Bu çalışmaların genel amacı ise, hackerlar’ın hesabınıza uzaktan parola ile erişmelerine engel olmaktır. Böylelikle sizin fiziksel özelliklerinizle oturum açabilme yetkisi olmayan hackerlar uzaktan hiçbir şekilde hesabınıza erişim yapamamaktadırlar.

Facebook ve Twitter oturum açarken sizlere bunlara yakın birkaç güvenlik önlemi sunmaktadır. Parolanızı sıfırlamak için cep telefonunuza gönderilen güvenlik kodu gibi. Ancak bu şekilde yapılan iki aşamalı girişler bazen çok büyük zorluklara neden olmaktadır. Kablosuz olarak bilgisayarlarla iletişim kurabilen kablosuz bir cihaz işleri kolaylaştırmaktadır. Google’a bağlı olarak çalışan mühendisler, geliştirilecek yeni yöntemler ile telefonunuzun mobil cihaz bağlantısı olmadığı zamanlarda bile erişim kolaylığı sağlayabileceğini söylemektedir.

Google bu sayede her türlü hesaba erişim kolaylığı sağlayabilmeyi hedeflemiş ve bunun üzerine yapılan çalışmalarla bunu gerçekleştirebileceklerini vurgulamıştır. Google’ın karşımıza çıkaracağı yenilikler kullanıcılar tarafından merakla beklenmektedir. Google hayatımızı kolaylaştırmak için yeniliklerine ara vermeden devam edecek gibi görünüyor.