+90 850 304 2314 info@sammedya.com #sammedya

Nokia’dan Şaşırtıcı Girişim

Cep telefonu alanında bir dev olan Nokia’nın 808 PureWiew model cep telefonun ardından, yeni Lumia serisi telefonlarında 41 megapiksel dâhili kamera bulunabileceği söylentisi ortaya çıktı.

Nokia’a yakın kaynaklar tarafından yapılan açıklamalara göre, Şubat sonunda gerçekleştirilecek Dünya Mobil Kongresi’nde Nokia çok yeni bir sürprizle insanların karşısına çıkacak. Windows Phone 8 işletim sistemi altında çalışmaya programlanmış yeni Lumia’ların 41 megapiksel dâhili kamerası olacağı belirtilmiştir. Cep telefonu devi Nokia geçtiğimiz 2012 yılında da yine aynı kongrede 41 megapiksel dâhili kameralı telefonu satışa sunması büyük bir heyecan yaratmış ve cep telefonu satış pazarında kameraların çıtasını oldukça yüksek bir noktaya çekmiştir. Tüm bu yeniliklere rağmen kullanıcılardan beklenilen tepkiyi görmeyen Symbian işletim sistemini kullanan Nokia 808 bu sebepten dolayı biraz gölgede kalmıştır.

Nokia cephesinden çıkan bu son haberlerle ilgili olarak henüz net bir açıklama gelmemiştir. Ancak eğer çıkan haberlerin gerçekliği söz konusu ise, cep telefonu pazarının rakip firmalarında bu yeniliklere duyarsız kalmayacağı nedeniyle oldukça hareketleneceği söylenebilir. Herkes merakla önümüzdeki günlerde Nokia tarafından yapılacak olan açıklamalara odaklanmış halde beklemektedir.