+90 850 304 2314 info@sammedya.com #sammedya

Samsung’un Su Geçirmez Telefonu

Dünya devlerinden olan Samsung, IP67 sertifikasına sahip su geçirmeyen yeni akıllı telefonu XCover 2’yi resmen kamuoyuna duyurdu. Yapı itibari ile çok sağlam bir görüntüye sahip olan XCover 2, 12 mm kalınlığında, 149 gram ağırlığında, 480*800 piksel çözünürlüğünde ve 4 inçlik ekran görüntüsüne sahiptir. Dış görünüş açısından çok şık bir görünüme sahip olmayan telefon, donanım özellikleri ile de orta sınıf cihazlar arasındaki yerini almaktadır.

1 GHz hızında olan çift çekirdek işlemci, 1 GB RAM, 4 GB dâhili hafıza ve microSD ile genişletilebilme imkanı, Android 4.1 Jelly Bean işletim sistemi ve firmanın son geliştirdiği ara yüz olan touchWiz Nature’i kullanan XCover 2, 1700 mAh’lik bataryadan gücünü almaktadır. Görüntülü görüşme için önde VGA kameraya yer verilen telefonda, 5 megapiksellik ana kamera bulunmaktadır. Bu ana kamera, LED flaş ile desteklenmektedir. Ayrıca bu yeni cihaz 720p video kaydı da yapabilmektedir. Kablosuz bağlantı açısından incelendiği zaman telefonda, Bluetoot 4.0, GLONASS destekli GPS, 3G ve WİFİ’nin bulunduğunu görmekteyiz. Şubat ayında piyasaya sunulması beklenen bu yeni telefon 2013 yılında görücüye çıkacaktır.

310 EURO ve 415 Dolar gibi yüksek sayılabilecek bir fiyat etiketine sahip olması beklenen telefon, cep telefonu pazarında nasıl bir tepkiyle karşılaşacak merak konusu olmuştur.