+90 850 304 2314 info@sammedya.com #sammedya

Yılbaşında Dikkat Çeken Google Logosu

Dünya üzerinde en çok kullanılan arama motoru Google özel günleri hiçbir zaman es geçmemiştir. Birbirinden farklı logo ve yazılarla gün anlamını ve önemini ifade etmeyi her zaman başarmıştır. yeni yıla girerken de yine dikkatleri üzerinde toplamayı başarmış ve yeni yıla özel oluşturduğu logosu ile birçok Google kullanıcısı tarafından tam not almıştır.
Google’ın ana sayfasında yayınlanan ‘Doodle’ olarak adlandırılan logo ‘mutlu yıllar’ dileği içermektedir. Doodle uygulumaları, dünya ülkelerinde öenmli gün ve tatillere, kültürel olaylara ve tarihte yer alan önemli kişilere bu platformda yer vererek dikkat çekmeyi amaç edinmişlerdir. İnternet kullanıcıları da, özel tasarımlı logonun üzerine tıklayarak, o güne, kişiye ve konuya özel bilgi ve ayrıntılara erişebilmektedirler.
Google tarafından yılbaşı için yapılan özel logoda kullanıcılar logoya tıkladıkları zaman, ‘2013 Yılbaşı Tatili’ başlıklı arama sonuçlarıyla karşılaşmaktadırlar. Google’ın doodle’sın da 6 harfin her biri biten yılbaşı partisinin dağınıklığını toplamakla uğraşmaktadırlar. Gece saat 00:00’da yayına giren logo kullanıcıların önüne sunulmuştur.