+90 850 304 2314 info@sammedya.com #sammedya

İnternette Kişisel Markalaşma Nasıl Oluşur?

İnternette Kişisel Markalaşma;

İnternette kendinize bir marka oluşturmak hakkında bilgi sahibi misiniz?

Hiç uzmanların renkli, fantastik web sitelerini gördün mü?

Hiç kendiniz googling etmeye çalıştınız mı?

Çevrimiçi bir iş kurmaya veya internette bir marka inşa etmeye ilişkin daha fazla şey öğrenmekten merak ediyorsanız, o zaman bir marka oluşturma süreci boyunca size rehberlik edecek bu içeriği okumanız gerekir. Aslında, sadece size bir marka kurmanın temellerini anlatmakla kalmaz, aynı zamanda bazı büyüme stratejilerini de açığa vuracaktır.

Burada daha gerçekçi olalım.

Bir marka yaratmak ve ayakta kalabilmek için bazı temel şartlar vardır.

Bir Marka Oluşturmanın Üç Temel Gerekliliği:

Konuyu ele almadan önce, bir marka oluşturma konusundaki üç temel bilgiye bir göz atalım:

Bir şey için tutku :

Herkes ileriye gidemez ve bir marka inşa etmeye başlar. Bu şekilde asla olmaz. Fikrinizle ve gelecekte yaratabileceği etkiyle ilgili tutkulu olmanız gerekir.

Temel olarak mukavemet :

Büyük olmasını sağlamak için, oluşturmak istediğiniz bir iş kurmanıza yardımcı olan belirli bir beceri setine sahip olmanız gerekir. Güç, gurur duyduğunuz ve kendinizi rahat hissettiğiniz alanlardır. Belirli bir spor, teknoloji veya belirli bir yazılım kodlaması olabilir. Gücünü kullandıktan sonra, başkalarının başaramayacağı bir şeyi kesinlikle elde edebilirsiniz.

Tutarlı zihniyet :

Tutarlı olmak girişimcilere iş kurmada yardımcı olur. Çünkü sabır ve huzur gerektirir. Sabrınız yoksa, sıkıntıyı aşmaya çalışacağınızdan böyle bir şey kuramazsınız, bu gerçekleşmez. Böylece yol boyunca tutarlı ve sabırlı olabileceğinizi öğrenin.

Dolayısıyla bir marka oluşturmak için üç temel gereklilik vardı.

Internet’te Marka Olarak Kendinizi Geliştirme Süreci Adım Adım Süreci

Şimdi internette bir marka oluşturmak için adım adım süreç içine giriyoruz:

1. Adım: İç özünüzü tanımlayın

İnsanlara bunu “PASSION” derler. Bazıları KENDİLİĞİ GERÇEKLEŞTİRİYOR.

Kendinizi tanımlamaya başlayın.

Bilmelisin:

  • Sen kimsin
  • Ne yapmak istiyorsun
  • Sevdiğin ve hoşlanmadığın şeyler
  • Iyi neyin
  • Gücün ne
  • Zafiyetin ne

Her şey sizin içsel benliğinizin tanımlanmasına yol açar.

Tam olarak kim olduğunuzu öğrendikten sonra onunla birlikte gitmek güzel.

Bu, hayatta ne yapmak istediğinizi tam olarak bildiğiniz anlamına gelir.

Bir marka oluşturmak söz konusu olduğunda, çoğu insan bu tür durumlarla mücadele eder ve küçük bir yüzdelik insan tam olarak ne yapmaları gerektiğini öğrenir ve bir çok başarılı kişi sizin içsel özünüzü tanımladıkları noktaya ulaşır ve bunu yapmaya başlarlar. şey.

Şansın varsa, internette markanızı oluşturmaya başlamadan bile hemen bulacaksınız.

Rovio’nun Angry Birds’den 51 başarısız oyun yaptığını biliyor musun ?

Cehennem gibi başarısız oldular.

Onları ne tuttu?

Muhtemelen, bunun onların gücünün farkındaydılar.

Peki bir noktada ne olur?

ANGRY KUŞ çıktı.

Ve onlar için her şeyi değiştirdi.

Tutkulu olanı bulun, aksi halde bir gün terk edip başkasına yardım ederek tutkularına ulaşmaya başlayacaksınız.

Adım # 2: Becerinizi parlatın

Becerilerini belirledikten sonra, bir sonraki adım onu ​​insanları cezbetmeye başladığı noktaya taşıyor. Bu, daha da parlatmaktan vaz geçmek zorunda olduğunuz anlamına gelmez. Eziyet devam ediyor, ancak biraz deneyimli oluyorsunuz ve daha iyi gidişe ve hala potansiyel müşterilerle etkileşime girmeye çalışmaktan acizsiniz.

Bu aşamada, tamamen erken müşteriler kazanmaya odaklanmıyoruz. Çoğumuz sık sık erken müşteriler alıyor ya da çoğumuz istemiyoruz. Bu, erken müşterilerle ilgili değil, kendinizi öğrenmek ve kendiniz gelişmek için ne kadar iyi olduğunuzdan.

Blog yazarsanız, mümkün olduğunca blog yazarak, pazarlamacıysanız kendinizi tutarlı bir şekilde pazarlayın; kamuya açık bir konuşmacıysanız, şu anda konuşma konuşmanız yoksa videolar oluşturun. Her şey parasını almayı önemsemeksizin yapmaya devam etmekle alakalıdır. Öyleyse ne olur, yeteneklerinizi zamanın geçişi ile cilalamanız ve kendinizin daha iyi sürümünü ortaya çıkarmanız.

Birinci adım yine de hesaba katılır. Eğer yanlış anladıysanız ve tutkulu olmadığınız bir şey üzerine markanızı inşa ediyorsanız ya becerilerinizi lehçe kullanamazsınız ya da bıktınız ve bundan kaçacaksınız.

3. Adım: Toplulardan yararlanın

Bir marka yaratmanın temellerinden biri, belli bir gruba yardımcı oluyor ve onları kimsenin yapamayacağı şekilde yönlendiriyor. Ya problemlerini çözerek ya da onlara yeterince değer katarak markanız hakkında çok heyecanlanmasını ve ona aşık olmasını sağlayabilir.

Çok sayıda topluluk oluşturma örneğini görebilirsiniz. İnsanlar bunu oluşturmak için farklı platformlar kullanıyor. Bunun için Triberr , Twitter listesi veya Facebook grubu için gidebilirsiniz .

Bu nokta, hangi seçeneği seçmek için uygun bir seçenek değil, bu düşünce Neye inandığınızı ve diğerlerine yardımcı olmaya nasıl başlayacağınızdır.

Eşyalarınızı yapmazsanız insanlar sizi fark etmez. Koşuşmayı başlattıktan sonra etrafında bir ses çıkarırsınız. Başlangıçta çok fazla olmaz ancak tutarlı kalırsanız ve birebir oturumlar başlasa, insan grubuna ait olma hissi geliştirmeye başlayabilirsiniz. Bir kez markanızın değerini tüketmeye başladıklarında, markanızın değerini tüketmeye başladıkları zaman sizden daha ısrarcı olurlar.

Topluluğa% 100 dürüst olmalısın. Niyet topluluğunuza satıyorsa, bunu başaramazsınız. Çünkü insanlar satmak istedikleri markalardan almak istemiyorlar ve müşterileri umursamıyorlar.

Kendi Facebook özel gruplarını yeni kurslarını, e-kitaplarını veya başka bir şey satmaları gerektiğinde kendi ilgi alanlarına giren kendi toplulukları için yöneten birçok uzmanla karşılaşabilirsiniz.

Bir cemaatin gerçek özü, satmaya değil, topluluğu barındırmaya ve insanları kendilerinin daha iyi versiyonuna beslemeye dayandırmaz.

4. Adım: Tutarlı bir şekilde sunun

İnternette bir marka oluşturmak isterseniz tutarlı bir şekilde kitleye hangi değeri verdiğinizi bulun.

İnsanlar bu noktada başarısız olurlar ve uzaklaşırlar.

Çünkü, iyi şeyleri satma konusunda bir marka değil, onlara gerçekten onlara yardımcı olan kitleye verdiğiniz değere sahipsiniz.

Bir topluluğu başarılı bir şekilde oluşturduysanız ve bir ay boyunca ve ikinci ayın ilk günü boyunca çok fazla para kazandıysanız, onlar için ücretli bir ürünle karşılaşırsınız, birçoğu yanıt vermez ve birçoğu Bundan hoşlanmayabilirler, muhtemelen birkaç kişiye satarsınız, ancak markanızdan para kazanmak için mükemmel bir strateji olmayacaktır.

Markanızdan para kazanmak gerçekten istiyorsanız, o zaman topluluğa 5 ay değer katın ve satın almaları zorunlu olmayan, ancak bir eklenti gibi çalışan bir şey sunun. Bu şekilde, insanları kötü hissettirmeyeceksiniz, çünkü sizden alışveriş yapmayacaklardır.

Toplumu utandırmayın, çünkü satın alma konumunda değiller veya henüz satın alma kararı almadıklarından.

Arabellek bu fikri anlıyor. Resmi bloglarında çok sayıda iyi ve yararlı içerik yayınlıyor ve insanlara bloglarında yardımcı olmaya devam ediyorlar. İzleyiciler için bir değer akışı geliştirdiler ve okuyucularının çoğu ödeyen müşterilerine dönüştü.

İzleyiciler oyunu anlamaya başlarsa, ne olursa olsun, onlara değer katmayı durdurmazsınız, sadece sadık hayranlarınız olacaklar, ama birçoğu da sizden alacaklar.

Çünkü onların güvenini, saygısını ve sadakatini kazanmış olmalısın.

Bu 8 ay içinde olmaz. Olması 2 yıl veya 4 yıl sürebilir.

Ancak, değer verme konusundaki tutarlılığınız devam ederse gerçekleşir.

5. Adım: İyi niyetli ürününüzü satmak

Markanızın tutkulu bir şey üzerine kurulmuşsunuzdur ve kitlenize gücünüzün ne olduğunu gösteriyorsunuzdur. Yol boyunca birlikte çalışmanız gereken şey, başka şeyler denemekten ziyade mekânınızda bir otoriteniz olması gerektiğidir.

Başka şeylere çeşitlendirme fikri kötü değil, fakat enerjinizi tutkuyla paylaşılmayan bir şeye koymaya başlamanız anlamına gelmiyor.

Örneğin, kişisel markanızı 5 yılda bir ‘Facebook Pazarlama Danışmanı’ olarak başarıyla kurduysanız ve kişisel markanıza dayalı bir ürün mağazası başlattıysanız, bu sorun değil, ancak aniden sahip olduğunuz bir araba kiralama şirketine girerseniz hakkında hiçbir fikrim yok, o zaman şimdiye kadarki en kötü karar bu olurdu.

Sadece oyun oynamaya çalışın, başkasının değil oynamaya çalışın.

Markanızdan nasıl para kazanacağınızı merak ediyorsanız, bir hizmet şirketi mi yoksa kişisel marka mı olsun, bunun anlamı, para kazanmak için yeterince iyi olmadığınız anlamına gelir. Dolayısıyla satmaya karar vermeden öğütmeye devam edin. Sadece bir yerden çıkıyor ve elinizde olacak. Bu, mutlaka fikir aramaya son vermeniz gerektiği anlamına gelmez. Öğütme araçlarını koruyun, ne yaptığınızı öğrenmeye devam edin ve bir noktada insanlar bu şeyi herkesten daha iyi yaptığınızı anlamaya başlarlar. Ve orada oyun değişiklikler.

Bunun senin tutku olduğunu bilmiyorlar.

Ama bunu biliyorsun.

ZENGİN ve MARKA YAPIMI yol boyunca paralel gidin.

Ne kadar açık seçerseniz, bir marka oluşturmak o kadar kolay olur.

Kişisel Markanızı Çevrimiçi Başlamadan Önce 5 Adım Kontrol Listesi

Eyaletiniz tarafından kendi kimlik numaranız olduğu şeklinde çevrimiçi varlığın gerekli olduğunu düşündüğüm söz etmek istediğim birkaç şey var.

Kendi Alanınız Var

Kendiniz için bir alan, adınız veya insanların sizi aramak istediklerini seçin. Örneğin, kişisel markalaşma için adımı kullanmayı seçtim, ancak adımı .co uzantısında buldum. Açıkçası, en çok tercih edilen uzantı .com’dur, ancak isminiz bu uzantıda yoksa, .net, .org veya co.uk, co gibi belirli bir ülkeye benzer şekilde seçmeyi düşünebilirsiniz. in veya com.pk veya .pk veya .ca sadece.

Özgürlüğün Serbest Dolaşımı Projesinin kurucusu Leah Kalamakis , “İnsanlara SİZ’in ne yaptığını anlatmak için web sitenizi kullanmayın, insanlara onlara neler yapabileceğiniz konusunda bilgilendirin” diyor  .

Alanıyla harika bir web sitesine sahip olmak, aynı zamanda, kazanan müşterileri kolayca portföyünüzü göstermek size yardımcı olacaktır.

Sosyal Medya Varlığı

Bir pazarlamacı için, her şey bir fırsattır. Birini kaçırmayın, tüm sosyal medya ağlarında olun. Özel olarak açık

  • Optimize profil ile Facebook. Kendi kişisel sayfanız için +1.
  • Kendi Twitter Sayfanız Var
  • Kendi Instagram, LinkedIn ve Google+ sayfalarınız var

Forbes katkıda bulunan Jayson DeMers , “[A] ayırt edici ve başarılı bir marka olarak tanınmanın büyük bir kısmı, tüketicilere birden çok kanal aracılığıyla erişme olanağı sunuyor” diyor  .

Müşterilerinizin nerede olduğunu araştırın ve bu sosyal medya ağı üzerinden içerik oluşturarak onları vurun. Ayrıca Facebook durumunuzdan whatsapp durumuna Instagram’da yayınladığınız resimlere kadar her şeyin önemli olduğunu unutmayın. Bu yüzden daha profesyonel olmalısın. Sıkıcı olabileceğiniz anlamına gelmez, ancak profesyonel ve ilginç bir ses çıkarmanız gerekir.

Hedef Kitlenizi Anlayın – Herkes sizin müşteriniz değildir.

Kitleye uzanmak bir şeydir, ancak kitlenizi anlamak daha önemlidir. Ama öncelikli olarak, yanlış kitleyi hedefliyorsanız, hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz. İçerik oluşturmaktan izleyiciyi idealleştirmekten problem paylaşmaya, kaynakları paylaşmaya kadar her şey hedef pazarınızın çevresine girmelidir. O zaman ikinci yönü onları teslim etmek, senden ne arıyorlar.

Örneğin, blogunuz bloglama ipuçlarıyla ilgili ise ve elektronikle ilgili içerik yayınlamaya başlıyorsanız, ziyaretçiler blogunuza gelecek kitleler elektronik hakkında bilgi ve tavsiye isteyecekleri için neden e-posta listenizi imzalamayacaklar? yukarı onların olsun bloglamaya sonraki seviyeye. –   Reklamsız E-posta Listenizi Artırmanın 6 Yolları

Kendinizi ve Bilginizi Paylaşın

Yukarıda belirtildiği gibi hatırla, hepsi vermek ve almak. Bilginizi paylaşacak cesaretiniz yoksa, şans kendinizi tanıtmada zorlanmanız olacaktır.

Tam olarak kendinizi ve bilginizi başkalarıyla paylaştığınızda ne oluyor? Kendi alanınızdaki bir profesyonel olarak, başkalarına veya nişinizi kendi yetenekleri olarak keşfetmeye başlamış olanlardan daha fazla tecrübeye sahip olursunuz. SÖZLÜĞLERİNİZİN onlar için önemli olacağını düşünüyorsunuz ve ATTENTION’ı bir yardımcı, rehber veya Üst Düzey olarak ele geçirmeye başlayacaksınız. Bu aynı zamanda kendinizi niş içinde bir YETKİ olarak yapmanıza yardımcı olacaktır.

Beğenilen insanlarla bağlanın:

En çok harcadığınız beş insanın ortalamasıysanız .- Jim Rohn

Düşünmeye benzeyen ya da daha akıllı insanlarla sinerji oluşturduğunuzda, size her zaman fayda sağlayacaktır. Joseph, ” Dikkat Çeken İnsanlarla Bağlantı Kurmanın Gücü ” başlıklı yazısında , kitlenizin sağlıklı bir tartışmasıyla onun kilit yönleri ve uzun vadeli faydaları üzerinde durdu.

Pazarda Olmanın 3 Yolu:

Bir pazarlamacı olarak, insanların haberlerde kaldıkları veya başka bir deyişle piyasada kaldıkları çeşitli uygulamalardan hoşlanmalarını öneriyorum ya da “Kendinizi Duyurun”diyebilirsiniz Bu yön çok önemlidir, çünkü tıpkı piyasadaki diğer markalar gibi varlığınıza da dikkat etmeniz gerekir.

Toplu girişlere, çevrimiçi röportajlara katılın:

Birisi seni bir roundup ya da bir röportaj için davet edince kaçırmayın. İnternet üzerinden ya da fiziksel hatta telefonla canlı olabilir. Sadece fırsatı sakın kaçırma.

Akıllı Blogger’da Ann Smarty, Popüler Bloglarla Nasıl Röportaj Yapılır? Başlıklı sizin için sağlıklı bir kılavuza sahiptir.  ‘Ünlü insanlarla röportaj yapmak için uğraşıyorsanız.

Videolar Yarat

Vlogging  , sonunda seyirci ve ziyaretçilerle bağlantı kurmanın en ünlü araçlarından biri oldu.

Huffington’daki bir göreve göre  , YouTube ve vloggers’ları, bildiğimiz şekliyle eğlence geleceği. Ancak, bugün olduğu kadar popüler ve yaygın kalacaksa içerik oluşturucularının televizyon ve diğer medya türlerinin yaptığı düzenlemelere uyması gerekir.

Ve vlog yapmak zor değil, ihtiyacınız olan tek şey bir vlog kamerası , video düzenleme yazılımları üzerinde biraz zaman ayırın ve nişinizle ilgili bazı güzel videoları paylaşmaya başlayın.

İpucu: Tüm vloglama rehberimi okuyun .

Sık blog yapın

2018’dir ve sık sık blog yapmıyor musunuz? Blog yazarlığınızı nasıl başlatacağınız konusunda rehber yazmış olsam bile ? : P. Kendiniz için bloglamanın pek çok faydası vardır, özel olarak marka olarak kendinizi geliştirmeye çalışıyorsunuz.

Yazdıklarımda, Blogumu Neden Çok beğendim? , Blogumun varlığımı çevrimiçi ortamda kurmamıza nasıl yardımcı olduğuna ve işim için yeni müşteri kazanımı konusunda bana nasıl yardımcı olduğuna ilişkin bazı önemli taktikler paylaştım.

Önerilen Kaynaklar:

  • Blogunuzla Dijital Pazarlama Nasıl Başlar?

Sonuç

İnternette bir marka oluşturmak bir çocuk oyuncağı değildir.

İnsanlar her zaman başarısız olurlar.

Ya kendi kendilerine inanmazlar ya da kendileri için doğru yolu seçmezler, ki ben kendi özbölümünü tanımlamada bahsettim . Bu, SİZE KENDİ BULMAK VE BEKLENMEK İÇİN BULUNMASI anlamına geliyordu.

Bunu doğru bir şekilde belirledikten sonra, bundan sonra işler daha kolay olacaktı.

Tutarlılık yardımcı olur. Doğru yolu izlerseniz, yani sevdiğiniz şeyi yaparsanız, tutarlı kalırsınız. Bazı istisnai durumlarda, insanlar, tutkuyla yaklaştıkları şeylerden bile vazgeçerler, çünkü sonucu görmezler. Sabırsızlık ya da tutkularını doğru bir şekilde anlamadılar.

Sonraki yazı: Google Reklam ve Facebook Reklam