+90 850 304 2314 info@sammedya.com #sammedya

2018’de Çevrimiçi Video Reklamı Yapmak için 3 Neden

Çevrimiçi video reklamı hem görsel hem de sesli olarak insanlar üzerinde oldukça fazla bir etkiye sahip olmakta bu nedenle bu yazımızda çevrimiçi video reklamı yapmanız için geçerli olacak 3 neden üzerinde duracağız.

Kelimeleri nasıl söylediğimi duyabilseydin, senin için fark eder miydi? Nasıl söylediğime bağlı olarak söyleyeceklerimle daha fazla ilgilenebileceğini düşünüyor musun?

İnsanlara eyleme ilham vermek için oluşturduğunuz herhangi bir içeriği göstermek istiyorsunuz . Onlara istedikleri, ihtiyaç duydukları şeyler doğrultusunda nasıl yardımcı olabileceğinizi gerçekten görmelerini sağlamalısınız.

Bu, çevrimiçi video reklamı avantajıdır.

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, çevrimiçi video içeriği artıyor. Sonuçta, kendini hatırlamak için harika bir yol.

Hatırlat

Okuduğunuz son yazılı makaleyi hatırlıyor musunuz? İçinde anlatılmak istenen her şeyi tarif edebilir misiniz? Eğer gerçekten yeni olsaydı, belki de her ikisini de yapabilirsin, ama yapmazsan, bahsettiğin bir blogun detaylarını hatırlamak zor olacak  Çevrimiçi içerik söz konusu olduğunda, giderek daha fazla insan bilgi yoluyla kaymalara yol açıyor. Sorun şu ki, çevrimiçi pazarlamanın tüm noktası unutulmaz bir mesaj yapmaktır. İnsanlar mesajınızı okumadıysa, muhtemelen çok akılda kalıcı değildir. Ancak, insanlar binlerce kelimeyi okuyamazken, genellikle bir resme veya hatta binlerce resme bakmaktan çekinmezler.

Sonuç olarak, çevrimiçi video, insanların hatırladığı pazarlama mesajlarını iletmenin inanılmaz güçlü bir yoludur.

İnsanların Anıları İşinizi Artıracak

Çalışmalar, insanların hem sesli hem de görsel bir şekilde bir şeyle etkileşime girdiklerinde % 58 daha fazla bilgi sahibi olduklarını göstermiştir.

Ve bu, şirketinizin en önemli materyalini video aracılığıyla vurgulamak için yeterince iyi bir neden değilse, Nielsen ve IAB’nin dijital videonun kampanyanızın erişimini daha etkili hale getirebileceğini paylaştığını düşünün . Dijital videoyu televizyondaki videoyla karşılaştırdılar ve mesajların geri çağrılmasını% 45 oranında artırabildiğini ve marka hatırlamasının% 33 oranında arttığını gördüler!

Ve evet, onlar da benzerlik oranlarında% 40’lık bir artış rapor ettiler (ki bu Facebook reklam için daha fazla beğeni anlamına gelebilirdi.)

Potansiyel müşterileriniz tarafından ne kadar iyi hatırlanırsanız, içeriğinizi paylaşma olasılıkları o kadar yüksek olur ki bu da bizi bir sonraki noktaya getirir.

Paylaşın

Eğlenceli bir video , paylaşım için başka herhangi bir reklam türünden daha fazla WAY potansiyeline sahiptir.

En son ne zaman bir görüntülü reklam gördünüz?

Videoları tekrar tekrar eğlence için mi izlediniz?

Bu videolar, şirketlerinin ürünlerini, izleyicilere daha önce olduğundan daha unutulmaz ve çekici hale getirdi.

İşletmeniz biraz daha niş bir pazara sahip olabilir, ancak isim tespiti yine de sizin için iyi bir dünya yaratacaktır. İçinde bulunduğunuz durumda, videolarınızı hedef kitlenize uygun hale getirin ve kullanıcıların paylaşmak isteyecekleri bir şey haline getirmelerini sağlayın. Bunun da ötesinde, müşterileriniz reklamınızdan gerçekten iyi bir şekilde etki aldığında, sizi sevecek ve paylaşarak göstereceklerdir. Bunu düşünün, müşteriler sizin için daha fazla müşteri getiriyorlar.

İşi Alın

İnsanlar aşina oldukları şeylere güvenir.

Kullanıcılar videonuzu gördükten sonra, yalnızca satın alma olasılıkları artar , aynı zamanda videonuzu bir veya iki arkadaşıyla paylaşırlar. Daha önce de bahsettiğimiz gibi, çevrimiçi videoyu kullanmak markanızı daha tanınabilir kılıyor ve mesajınız daha akılda kalıcı. Doğru mesajı gönderiyorsanız, kullanıcılar üzerinde bir güven oluşturduysanız bunun sonucunda her zaman sizden satın almaya başlayacaklardır. Bu, pazarlamanın konusu olan şeydir ve mümkün olan en etkili pazarlama kanallarına yatırım yaptığınızdan emin olmak istersiniz.

Çevrimiçi videonun sizin için uygun olup olmadığından emin değilseniz, işte birkaç önemli nokta:

Bir açılış sayfasına video eklemek, dönüşümü% 80 oranında artırabilir.
Kullanıcıların% 90’ı ürün videolarının karar sürecinde yardımcı olduğunu söylüyor.
Kullanıcıların% 80’i son 30 gün içinde gördükleri bir video reklamı hatırlıyor.
Mobil video tüketicilerinin% 92’si videoları başkalarıyla paylaşıyor.
Yöneticilerin% 75’i iş ile ilgili videoları haftada en az bir kez iş sitelerinde izler.
Yöneticilerin% 59’u videoyu okumayı tercih etmekten ziyade bir video izler.
E-postadaki video, tıklama oranlarında% 200-300’lük bir artışa yol açar.

İnsanlar çevrimiçi video reklamı içeriğinden daha çok etkilenir, kolayca hatırlarlar ve hatta paylaşırlar. İnsanların pazarlama mesajlarınızla bunu yapmasını sağlayabiliyorsanız, birçok şey başarmışsınız demektir. Bu istatistiklerin gösterdiği gibi, mesajınızı iletmenin daha iyi bir yolu bulunmamaktadır.