Google Reklam Sıralamasını Yükseltmenin 4 Kolay Yolu

Ücretli arama reklamcılığı mükemmeldir çünkü hedef anahtar kelimeleriniz doğrultusunda arama motoru sonuç sayfalarında iyi bir sırada yer almak için ödeme yaparsınız bu sayede de reklam sıralaması yükseltme için bir şans elde edersiniz. Ancak, kampanyalarınıza çok fazla para harcadığınızda ve reklam sıralamanızın sizin istediğiniz gibi olmadığında sinir bozucu bir durum ortaya çıkabilir.

En iyi yeri ister misin? Oraya ulaşmana yardım edebiliriz. Bu makalede, onu belirleyen faktörler ve reklam sıralamanızı neredeyse anında iyileştirmenin çeşitli yolları dahil olmak üzere, reklam sıralamasıyla ilgili tüm bilgileri öğreneceksiniz.

Reklam Sıralaması nedir?

Reklam sıralaması, tıklama başına ödeme neticesinde reklamınızın arama sonuçlarında gösterileceği konumdur . Temel olarak, reklam sıralamanız, reklamınızın ilk beşte mi gösterileceğini belirler.Reklam sıralamanız bir dizi farklı faktörle belirlenir . Bunlar faktörler ise şunlardır,

Hedeflediğiniz anahtar kelimelerin alaka düzeyi. Hedeflenen anahtar kelimelerinizden biri kullanıcının arama sorgusuyla tam olarak eşleşiyorsa, reklam sıralamanız iyileştirilir. Bununla birlikte, geniş eşlemeli anahtar kelime türünü kullandığınızda eşleşme biraz daha düşük olabilir.

Reklam metninin ve açılış sayfalarının alaka düzeyi . Sadece anahtar kelimelerle ilgili değil (kesinlikle önemli olsa da) Google, reklam metninizin de aramalarla eşleştiğinden emin olmak için elinden geleni yapacaktır.

Google’ın reklamınızın kalitesini ve alaka düzeyini gösterdiğiniz hedef kitleye göre değerlendiren Kalite Puanı . TO ve geçmiş performans gibi faktörler dikkate alınır.

Teklif. Her şey paraya yani reklam bütçenize bağlıdır. Rakipleriniz ile her şey eşit olduğunda, sıralamada daha iyi bir konumda yer alabilmek daha yüksek teklife bağlıdır. Daha düşük bir teklife ve daha yüksek bir kalite puanına sahip olan bir reklam, daha yüksek bir teklifle diğer reklamı geçebilir.

Sıralama içerisinde ilkler içerisinde yer alabilmek için reklam kalite puanınızı yükseltmeniz gerekmektedir.

1.reklam sıralamanızı iyileştirin

Kısıtlı bir bütçeniz varsa, yalnızca kendi özel kampanyalarınıza yerleştirerek ( yüksek kaliteli ürünler için dönüşüm sağlayanlar gibi) belirli yüksek değerli anahtar kelimeler için teklif vermeyi seçebilirsiniz . Bu, yalnızca sizin için en önemli anahtar kelimeler için daha fazla ödeme yapmanıza olanak tanır.

2. Daha Özel Olun

Özgünlük yaklaşımı, reklamlarınızın kitlenizin ve hedeflediğiniz anahtar kelime gruplarının küçük alt bölümleriyle daha alakalı olduğu anlamına gelebilir. Bu, daha doğru reklam yerleşimleri anlamına gelir. Bu, daha fazla tıklama anlamına gelir. Her ikisi de yükselenbir reklam sıralamasına yol açacaktır.

Reklam sıralaması yükseltme için yapacağınız strateji biraz zaman alacaktır, ancak ücretli arama kampanyalarınızı gözden geçirmeniz ve bazı yenilikler yapmanız gerekir. Belirli alıcılar için reklam oluşturmaya , farklı ürünler, hizmetler veya kullanım durumları için kampanya yayınlamaya odaklanın. Alakasız anahtar kelimeleri ortadan kaldırın ve reklam metninizi bu çok özel reklam gruplarına uyarlayın. Reklam sıralamasını iyileştirmek için Google AdWords yani Google reklam  ücretli arama reklamcılığındaki özgüllüğün mükemmel bir örneğidir.

3. TO’yu Artırmak için Özellik Avantajı Satışını Kullanma

Reklam konumunuz, kullanıcıların reklama tıklayabileceği tek şey değildir ve ironik olarak, reklam sıralamanız yalnızca kullanıcıların daha düşük bir sıralamayla ilk etapta tıklayabilmesi durumunda artabilir. Tıklamaları artırmanın yollarını bulmak , kalite puanınızı artırabilir ve reklam sıralamanızı artırabilir. Bunu yapmanın en iyi yollarından biri, belirli özellikleri ve avantajları vurgulamaktır.

4. Farklı Reklamlar için Farklı Açılış Sayfaları kullanın

Google sadece oluşturduğunuz reklama bakmaz, açılış sayfalarınıza da yakından bakar. Bu nedenle, farklı ürünlerde kullandığınız farklı açılış sayfalarınız varsa ve tüm reklam trafiğini aynı hesaba göndermek yerine, kullanım durumlarına göre kullanıyorsanız reklam sıralaması yükseltme de biraz da avantajlı olursunuz. Biraz zaman kazanmak için, açılış sayfası oluşturma araçlarını kullanabilirsiniz Unbounce sayfası oluşturma sürecini hızlandırmak ve kolaylaştırmak için belirtilen açılış sayfaları oluşturulabilir.

Sonuç

Reklam sıralaması yükseltme zor görünebilir, ancak bu kolay ayarlamalar, reklam sıralamanızı olabildiğince hızlı ve uygun maliyetli bir şekilde geliştirmenize yardımcı olabilir. Bu sırayla, reklamlarınızın görünürlüğünü ve tıklama oranlarını artırarak, aynı sayıda aramadan daha fazla sonuç alırsınız.