AdWords Editör 9.9

AdWords Editör’ün yeni sürümü olan 9.9 Windows ve Mac platformları için çıktı. Bu yeni sürümde birkaç değişiklik yapılmış. Bunları beraber inceleyerek tanıyacağız.
Google Görüntülü Reklam Ağı Yenilendi
Reklam grupları sekmesine eklenen Esnek Erişim paneli ya da CSV içe aktarmayı kullanarak reklamınızın erişim ayarlarını yönetebilirsiniz. Basitleştirilen kampanya düzeyindeki Görüntülü Reklam Ağı ayarları sayesinde Etkin ve Devre dışı ayarlarını seçerek kolayca işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
Yenilenen İçe ve Dışa Aktarma
Ayarlarınızı güncellemenizi kolaylaştırmak için CSV içe aktarma aktif edilmiştir. Böylelikle kampanya düzeyindeji ayarlar daha da kolay güncellenebiliyor. Buunun yanında Adwors Editör’ün farklı Url’lerdeki aynı reklamları da kontrolünü kolaylaştırıyoruz.
Yeni Kampanya Ayarlamaları
Daha başarılı bir hedefleme için Cihaz Hedefleme özelliği eklendi. Böylelikle seçtiğiniz reklamlar sadece seçilen cihazlar için görüntülenebilecek. Süresiz olarak dönüşümlü yayınla yeni bir reklam rotasyonu ayarı eklenmiş oluyor.
Sürüm Yükseltme
AdWords Editör’ü kapatıp açtığınızda yeni 9.9 sürümüne geçmeniz otomatik olarak istenecektir. Bu yazımızda yenilenen Adwords’u sizlere tanıtmaya çalıştık. Daha detaylı bilgileri Google kaynaklarından öğrenebilirsiniz. Önemli bir konuda; Adwords Editör’ün yeni sürümüne geçmek zorunlu oldu. 4 ay boyunca Google tarafından destek verilerek alışmanız sağlanacaktır. Mart 2013’e kadar yeni sürüme geçmeniz zorunlu kılınmıştır.

AdWords Editor indir