AdWords Google

AdWords Google, Google üzerinden yapılan reklam ağına verilen isimdir.  AdWords Google’ın işleyiş şekli tamamen google reklam veren şirketlerin, reklamda içeriği geçen ürüne bağlantılı olarak verdikleri anahtar kelime sonrası Google aramalarında kendi reklamları ile en alakalı sonucu seçmeleri üzerine yapılmaktadır. Reklamınızla ilgili olarak anahtar kelime başına sunduğunuz teklif sonrası Google algoritmasında teklifiniz üst düzeyde ise reklamınız Google aramalarında sarı renkle belirginleşen reklam bölümünde yer almaktadır.

Reklamlarınızın bağlantılı olduğu anahtar kelime sonrasın çıkan sonuçlarda reklamınız çıkarsa ve internet kullanıcısı bu sonuçlar sonucu sizin sayfanıza tıklarsa otomatik olarak ana sayfanıza bağlanmış olmaktadır. Bu durum sonrası reklam veren şirket gösterim başına değilde, reklamlara tıklanma başına AdWords Google’a ödeme yapmaktadır. AdWords Google’ın diğer reklam mecralarına göre, sattığınız ürünleri arayan müşterilere ulaştırma, sadece reklamınıza tıklayan insanlar sonucunda ödeme yapma, çok abartılı olmayan küçük reklam ücretleri ile de reklam verebilme, verdiğiniz reklamın verim durumunu detaylı olarak kontrol edebilme gibi üstünlükleri bulunmaktadır.

Yeni müşteriler kazanma, satışları arttırma buna bağlı olarak kazanç durumunuzu yükseltmek için internet üzerinden vereceğiniz reklamların amacına daha kolay ve hızlı bir şekilde ulaşmasına yardımcı olmak bunu yaparken de çok fazla ödeme yapmamak için AdWords Google’ı tercih etmeli ve siz reklam veren şirketlere sağladığı birbirinden avantajlı olanaklardan yararlanmalısınız.