AdWords Reklam Ajansı

Teknolojinin ve buna paralel olarak internet teknolojisinin gelişmesiyle internet kullanıcı sayısı Türkiye’de 36 milyona ulaşmıştır. Dünyada ise dünya nüfusunun üçte biri kadardır. İnternet kullanıcı sayısının artması ile ürün ve hizmet satışları web sitelerinde de yapılmaya başlanmış ve Google AdWords Reklam Ajansı ile satışa sunulan ürünlerin ve hizmetlerin reklamları da internet üzerinde yer almıştır. Yeni reklam anlayışı ile şirketler, Google aramalarında arama yapan internet kullanıcısı ve hedef kitlesi olan kişilere ürün reklamlarını sunmaktadır.
Çok düşük maliyetlerle hızlı bir şekilde hedef kullanıcıya ulaşmak isteyen şirketler Google sertifikalı reklam ve medya şirketleri Google AdWords Reklam Ajansı olarak şirketlerin reklamlarını hazırlamakta, aramalarda ilk sıralarda görülmesi için anahtar kelime seçimini yapmakta, reklamların hedef kitleye ulaşacağı bölgeyi, zaman dilimini seçmektedir. Reklam medya şirketleri çarpıcı ve etkili reklam metni, görselleri, banner hazırlamakta, şirket logolarını reklamlara yerleştirmektedir. Aramalarda görünen reklamlar ile şirket ürün ve hizmetleri tanınmaya, bilinmeye, denenmeye, tercih edilmeye başlanmaktadır.

Özgür bir şekilde reklam yapılmakta, şirketler günlük reklam bütçesi belirleyebilmekte, reklam ücretlerini tıklanma sayısına göre ödemekte ve çok düşük ücretler ile etkili, hedeflenen kitleye hızlı bir şekilde ulaşan reklam ile istenen ürün ve hizmet satışları gerçekleşmektedir.