fbpx

AdWords Reklam

İnternet reklamcılığı deyince ilk akla gelen internetin dev ismi Google AdWords, kullanıcılarına sunduğu “kolay reklam” ve “reklama göre maliyet” anlayışıyla hem reklamverenlerin müşterilere daha kolay ve çabuk yoldan ulaşmasını sağlıyor hem de “internet reklam firması” olarak reklamverenlerini memnun etmeyi başarıyor. Google AdWords’ün reklamları sayesinde hem cebinizden çıkan parayı bileceksiniz hem de doğru kitleye ulaşmanın yolunu “canlı” olarak takip edebileceksiniz. Google AdWords’e verdiğiniz reklamları firmanız yahut işletmenizle alakalı olarak şekillendirebilir, ilgili kelimeleri belirleyebilir ve onlara bütçeniz dahilinde istediğiniz oranda reklam verebilirsiniz.

Yani, hedef kitleniz sizin reklamlarınız için belirlemiş olduğunu üç kelimeden birini girse dahi, yapmış olduğunuz reklam çalışması sonucu, kullanıcının yaptığı arama sonrası firmanızı ulaşması oldukça kolay bir hâl alır. Buradaki en önemli detay ise, Google AdWords’e vermiş olduğunuz reklamlara, ilgili anahtar kelimelerin kullanıcılar tarafından aratılması ve sonrasında yalnızca ilgili kullanıcılar tarafından firmanıza yönlendirilmesi, hem firmanız hakkında bilgi sahibi olmalarına yarıyor hem de sizin ekstra bir bütçe ayırmanıza gerek bırakmıyor.

Oluşturmuş olduğunuz Google AdWords Reklamları sonrası, memnuniyetinize göre reklamlarınızı şekillendirebilir, girmiş olduğunuz anahtar kelimelerin fiyatlarını düşürebilir ya da artırabilirsiniz. Hatta almış olduğunuz raporlar sonrası, Google AdWords reklamlarınıza dil seçeneği ve coğrafi seçenekler de ekleyerek hedef kitleye ulaşmanızı daha da kolaylaştırabilirsiniz.

Bu sayede, firmanızın ya da şirketinizin çalışma şeklini baz alarak, “yalnız size yakın” hedef kitleye ulaşmak da oldukça kolay bir hâl almış olur. Google AdWords’ün sunduğu reklam olanaklarından bir diğeri ise, “günlük” olarak bir bütçe ayırabiliyor olmanızdır. Yani günlük olarak ister 10 TL, ister 100 TL gibi bir rakam tanımlayabilir ve bu oranda Google AdWords reklamlarınıza kota koyabilirsiniz.

Google AdWords’ün olanakları bununla da bitmedi! Google AdWords’e reklam verdiğiniz için değil, reklamlarınız hedef kitleler tarafından tıklandığı için ücret ödersiniz. Artık siz de Google AdWords Reklamları ile internetteki varlığınızı ilan edebilirsiniz…