fbpx

AdWords Reklam Vermek

Google AdWords Reklamları, kullanıcılarına sunduğu cazip imkânlar nedeniyle internet ve reklam sektörünün vazgeçilmezi olmayı çoktan başarmış durumda.

“İnternette reklam vermek” deyince akla ilk gelen firma olan Google, internet reklamcılığına yeni bir “düzenleme” getirerek, AdWords reklamları sayesinde, artık reklamveren kullanıcıların hedef kitleye ulaşmasını “en basit” şekle sokmayı başardı. Yüksek maliyetler ve başarısız sonuçlar nedeniyle reklamveren firma ve işletme sahibi insanlar, aldıkları bu kötü sonuçlar nedeniyle Google AdWords ile tanışmadan önce “internette reklam”a pek sıcak bakmıyorlardı. Fakat Google AdWords Reklamları, “ne kadar reklam, o kadar müşteri, ne kadar müşteri, o kadar ücret” mantığıyla kurmuş olduğu reklam anlayışıyla ve kullanıcılarına sunduğu “reklam şekillendirme” olanaklarıyla reklamverenlerin yanında olduğunu açıkça gösteriyor. Google AdWords’e reklam vermenin en avantajlı yolu ise, Google AdWords’ün kullanıcılarına sunduğu kolay reklam şekillendirme mantığı ve beraberinde sunduğu raporlama. Yani Google AdWords’e vermiş olduğunuz reklamları istediğiniz şekle sokarak, en iyi verimi almak sizin elinizde.

Google AdWords Reklamlarınız, yalnızca hedef kitleye ulaştığı için, hem siz reklamveren olarak doğru kitleye ulaşmanın rahatlığını yaşarsınız hem de yalnızca hedef kitleye ulaştığınız için ücret ödersiniz. Yapmanız gereken tek şey, Google AdWords’te bir hesap açmak ve firmanız ya da işletmenize göre en uygun reklam çalışmasını yapmak. Google AdWords’ün kullanıcılarına bu bölümde sunmuş olduğu en önemli iki çıkış noktası vardır. Birincisi; “hedef kitleniz için anahtar kelimeler”, ikincisi, “anahtar kelimelerinize biçtiğiniz ücret”. Bu sayede hedef kitleniz için doğru kelimeleri girerek, yalnızca hedef kitlenize ulaşmış olursunuz. Ve ilgili kişiler Google’da yapmış oldukları aramalar sonrası sizin reklamlarınızla karşılaşır. Buradaki en önemli detay ise, kişi reklamlarınıza “tıkladığı” tatirde para ödemenizdir. Yani reklamlarınız görüntülendiği için ekstra bir ücret ödemenize gerek kalmaz. Dolayısıyla en uygun ücrete en iyi reklamı kolay bir şekilde yapmış olursunuz.

Google AdWords’e reklam vererek, hem siz kazanın hem de hedef kitleye en doğru ve kolay şekilde ulaşmayı sağlayın.