Bir Ay İçinde 1000 Yeni Instagram Takipçisi

Instagram popülaritesinde yükseliyor. Bu nedenle kullanıcılar Instagram takipçi sayısını arttırma yoluna gitmektedirler. Platform , Eylül 2017’de bir yıl öncesine göre% 30 oranında artışla 800 milyon kullanıcıya ulaştı. Sosyal medya reklamlarına yeni başlıyorsanız, Instagram başlamak için harika bir yer olabilir. İşletmeniz hangi aşamada olursa olsun, Instagram stratejinizin güncel olduğundan emin olmak büyük bir erişimin sağlanmasına yardımcı olacaktır!

Sadık bir takibi hızlı bir şekilde oluşturmak veya büyütmek istiyorsanız , yalnızca bir ay içinde 1000 yeni Instagram takipçi elde etmenize yardımcı olacak belirli taktikleri özetledik . Bunlar;

1. Görüntüleyenleriniz için Sorun Çözücü Olun

Neredeyse tüm markalar sosyal medya stratejilerinin temelini oluşturan bir dizi izleyici araştırması yürütürken , birkaç marka , Instagram içerikleriyle gerçekten değer katmayı başarmıştır .

Anlamlı bir şey sunmak için kendinize sorun:

Doğru kullanıcı segmentini mi hedefliyorsunuz ?
Bu izleyici ne tür sorular düşünüyor?
Kitlenizin reklamlarınızdaki sorunlarını nasıl çözebilirsiniz ?
Daha yeni başlıyor ve Instagram reklamlarınızla kimlerin hedef alacağını anlamaya çalışıyorsanız, daha önce işletmenizle meşgul olan kullanıcılar başlamak için mükemmel bir yer. Ürünlerinizi ve hizmetlerinizi zaten merak ettikleri için, mevcut kullanıcılar en son güncellemeler ve sunumlar için sizi Instagram’da takip edeceklerdir!

Yeni başlayanlar için ipuçları: Kullanıcı e-postalarınız veya telefon numaralarınız varsa, bu verilerle özel kitleler oluşturabilirsiniz . Kullanıcıların etkinliklerine ve hatta Facebook reklam video görüntülemelerine dayanarak, reklamlarınız için daha spesifik ve özel kitleler oluşturabilirsiniz . Bu son derece aktif kullanıcıları hedeflemek, yeni takipçileri verimli bir şekilde kazanmanın en doğru yoludur.

Özel kitleler oluşturmak, reklamlarınızın doğru kullanıcılara ulaşmasına yardımcı olur, ancak takipçi olduklarından emin olmak için, bir adım daha ileriye götürmeniz ve verileri, takipçilerin sorularını yanıtlayacak pratik reklamlar geliştirmek için kullanmanız gerekir .

Sorularının ne olduğunu nereden biliyorsun?

Parmaklarınızın ucunda çok sayıda alet var. Örneğin, BuzzSumo’nun soru analizcisi , forumlarda, e-ticaret sitelerinde ve Quora’da en çok sorulan soruları sizin seçtiğiniz konuda döndürecektir.

Daha fazla hedefli reklamlar geliştirmek için bu verileri kullanabilirsiniz. Kullanıcılarınıza yardımcı olun ve sonrasında takipçilere dönüştürün! Bunun için diğer araçlar Google Anahtar Kelime ve Sosyal Mansiyon . Bir marka, kullanıcı araştırmasına başarılı olduğunda, sonuç daha nüanslı bir reklamdır.

Sleepwear markası Lunya, şirketin hedef kitlesinin yaşam tarzı tercihlerini anlamada ne kadar kasıtlı olduğunu gösteriyor. Bu grubun atletizmden modaya seyahatten çeşitli amaçlara hizmet eden loungewear aradığını fark ettiler. Araştırma, markanın ürünlerini çeşitli açılardan vurgulama kararını açıkça göstererek, izleyicinin gözlerini ürünlerin çok yönlülüğüne açıyor.

2. Bir Sinemagrafı Deneyin

Instagram reklam verenlerinin çoğunluğu tek bir karede görüntülere veya videolara odaklanırken, ikisini birleştirirseniz kalabalığın arasından sıyrılmak için bir fırsatınız olur !

Cinemagraphs hala kısa ve tekrar eden bir döngüde oynayan hafif hareketleri içeren fotoğraflardır.

Bu hareket “ Harry Potter benzeri ” olarak adlandırıldı . Kesinlikle reklamlarınıza biraz sihirli cazibe katıyor ve izleyiciyi, neler olduğunu anlamaya çalıştıkça, daha uzun süreli yayınlarınızda tutuyor! Sinema grafiklerini animasyonlu GIF’ler veya diğer video formatlarında yayınlayabilirsiniz.

Ladinlemek istediğiniz görüntülere sahipseniz veya normal görüntülerin bir görüntüleyicinin özet akışında gerçekten pop-up olmasını sağlayın sinemagraf bu ekstra kenarı ekleyebilecek bir radar tekniğidir.

Özellikle tanıtımınızla ilgili incelikli olmak istiyorsanız , bir sinemagraf, ürününüzü izleyiciye zorlamadan içeriğinize dikkat çekebilir. Burada, bir girişimci Kronaby saatini daha az gösterişli bir şekilde sergilemekte, bir sakinlik hissi uyandırmakta ve doğada yeniden canlanmakta, bu da birçok izleyicinin bir teknoloji reklamından beklediğinin tam tersidir. Bu çelişki, parçayı daha çekici kılıyor.

Sadece iki gün içinde, bu sinemanın 23,109 görüşe sahip olması, formatın dikkat çekmek için ne kadar manyetik olabileceğini gösteriyor! Daha fazla dikkat, takipçi eklemek için daha fazla potansiyel!

3. Maksimum Erişim için Farklı Öykü Reklamları Yaratın

Instagram takipçileri hızla oluşturmak için, Öykü reklamları biçimini kullanın. Ajanslar , düzenli içeriklere kıyasla Instagram Hikayeleriyle 2-3 kat daha fazla etkileşim kuruyor . Daha fazla katılım, markanızın nüanslarını takdir etmek ve anlamak için daha fazla zaman harcayarak daha fazla (ve daha sadık) takipçiye yol açar.

Instagram Hikayeleri, 250 milyonu aşkın aktif kullanıcıya sahip olup, tüm platformun DAU’larının % 50’sine yakınını temsil etmektedir . Dahası, DAU büyümesi Ekim 2016’dan Haziran 2017’ye kadar% 150 arttı.

Bu türden patlayıcı popülerlik sayesinde, Hikayeler özelliği, Instagram kullanıcılarının muazzam bir bölümüne hızlı bir şekilde ulaşmanın ve hızlı bir şekilde yeni takipçi ekleme olasılığınızı artırmanın anahtarıdır .

Sadece birçok pazarlamacı Hikayeleri yakaladı . Ve Hikayeler sadece 24 saat sonra kaybolur, bu yüzden iş açısından kritik bilgileri büyüleyici bir şekilde öne çıkarmanın getirdiği zorlu bir mücadeleye sahip olursunuz. Kalabalıktan nasıl ayrılıyorsunuz?

Birkaç pazarlamacının çalıştığı Stories’in yeni Tip Modu’nu kullanmaya başlamaktır . Tip modu, video görüntüleri veya geleneksel görüntüler olmadan Hikayeler oluşturmanıza olanak tanır. Bunun yerine, sadece düşüncelerinizi anlatmak için funky stilleri ve yazı tiplerini kullanabilirsiniz!

Tip modu, markanız için belirli bir kişiyi çağırmak için mükemmeldir. Örneğin, açık olmak istiyorsanız Neon yazı tipini kullanabilirsiniz; veya daha entelektüel bir kitleye hitap etmek istiyorsanız, Daktiloda çalışabilirsiniz. Bunlara ek olarak, diğer iki yazı tipi mevcuttur: Modern ve Güçlü. Kendinizi seyircinize nasıl göstermek istediğiniz size kalmış!

Instagram Hikayeleri, hızlı bir şekilde kullanıcıları etkilemek için harika bir yoldur ; Bu formatta kelimelerinizle yaratıcılık yaratabiliyorsanız sadece görsellere odaklananlardan daha fazla bir avantaj elde edeceksiniz.

4. Zamanlama Hakkında Akıllı Olun

Kısa bir süre içinde sadık takipçi elde etmek ve sürdürmek için, A / B reklamlarınızı test etmeniz kesinlikle çok önemlidir . Hangi değişkenleri test ettiğiniz konusunda akıllıca olmanız, kampanyalarınızın hedeflerinizi ne kadar verimli bir şekilde gerçekleştirebileceği üzerinde muazzam bir etkiye sahip olabilirsiniz (mümkün olan en düşük maliyetle).

Instagram sadece metin ve görüntüleri optimize etmeye odaklanmanın yanı sıra, zamanlama özelliğine de sahiptir. Bir değişken olarak yayınlarınızın zamanlamayı kullanmasını deneyin . Artık, doğrudan uygulamaya uygulanmak üzere Hootsuite gibi üçüncü taraf planlama uygulamalarını kullanabilir ve bu da işlemi daha da verimli hale getirir.

Instagram görüntüleyenlerinizin platformda en aktif oldukları zamanı bilmek , onları doğru anlarda takipçilere dönüştürmek için size yardımcı olur. Markanızın en doğru noktasını belirlemek için test yapmak, 1000 daha fazla Instagram takipçi hedefinize ulaşmanıza yardımcı olacak uzun bir yol kat edecektir .  1000 daha fazla Instagram takipçi eklemeye başlamadan önce , bu güçlü ürünün kesiminde olduğunuzdan emin olmak için son Instagram güncellemelerine hızlı bir şekilde göz atın . Kampanyanızı etkileyebilecek önemli değişiklikleri kaçırmak istemezsiniz.

Geçtiğimiz birkaç aydan birkaç önemli nokta şunları içerir:

Sizin diğer profillere tıklanabilir bağlantıları ekleme olanağı
Arka plan biraz bulanıklaşırken konunun kristal berraklığında olmasını sağlayan Focus portre modunun heyecan verici sunumu (profesyonel fotoğraf düzenlemeleri için büyük bir bütçeye sahip olmayan küçük işletmeler için mükemmel)
Kullanıcı verilerini daha güvenli tutmak için doğrudan mesajlar için yeni tekrar gizlilik kontrolleri
Instagram takibini artırmak için birçok stratejiyle, bunu iyi ve hızlı bir şekilde yapmak istersiniz!

Bu yüzden seyirci araştırmasıyla başlayın, Cinemagraphs ve Instagram Hikayeleri ile yaratıcı olun ve bir ay içinde 1000’den fazla Instagram takipçi hedeflediğinizden emin olmak için anahtar değişkenler için test yapmaya devam edin!

Bir Ay içinde 1000 Instagram Takipçi Nasıl Elde Edilir?

Bir Instagram’ı büyütmek için hemen hemen her rehber aynı genel tavsiyeyi içerir. Kullanıcı tarafından oluşturulan içeriği paylaşın. İnsanlar arkadaşlarını doğrudan etiketlemelerini söylerler. Oraya bir harekete geçirici mesaj koyun! Yarışmalara ev sahipliği yapın. Bu teknikler, zaten bir ton takipçiniz varsa gerçekten işe yarar. Yeni bir Instagram hesabı oluşturmak, başlangıç ​​için tohum finansmanı almak gibi bir şey.  Gerçek bir kitleniz yok. Ürününüzün herhangi bir gerçek problemi çözüp çözmediğini bilmiyorsunuz. Fakat biraz nakit infüzyonuyla, farklı hipotezleri test etmeye, kullanıcılarınızla konuşmaya ve ne yapmanız gerektiğini öğrenmeye başlayabilirsiniz. İlk 1000 takipçiniz, işe başlamak için kullandığınız ilk büyük sermayeye benziyor ve sizin elde edeceğiniz en önemli takipçilerdir.  Instagram gibi bir ağ üzerinde organik kullanıcı edinimi, teoride basittir – insanlar içeriğinizi görebilir, profilinizi bulur ve “Takip Et” ifadesini kullanırlar. Temelde bunun gerçekleşebileceği birkaç yol vardır:

Takip ettikleri birini içeriğinizi paylaştıklarını görebilir, ardından profilinize aktarabilirler.
Çeşitli hashtag’lere göz atarken içeriğinizi görebilir ve ardından profilinize aktarabilirler.
Birincisi idealdir – insanlar içeriğinizi paylaştığında, onları takip eden herkesin görmesine olanak tanınır. Markanız için güçlü bir sosyal kanıt.

Ancak sıfır izleyiciniz varsa, hiç kimse içeriğinizi yeniden yayınlamayacak. Dolayısıyla , ikinci stratejiyi kullanmaya odaklanacağız: belirli hashtag’lere gönderme yapmak ve diğer kullanıcıları takip etmek ve beğenmek .

Hashtags bir anlamda çok demokratik. Şu anda bir kedinin resmini #caturdays’a gönderirsem hemen #caturdays hashtag’ına göz at, fotoğrafımı göreceksin. Özellikle harika bir kedi olduğunu düşünüyorsanız, hoşunuza gidebilir. Bu tür içerikten daha fazlasını görmek isteyebileceğinizi düşündüğünüzde, profilime bile dokunup beni takip edebilirsiniz. Ama sadece 1 takipçi ve bir avuç rasgele kedi resmim olsaydı, karar veremezdiniz. 2 milyon takipçiye ve yüksek üretim standartlarına sahip bir kedi temalı Instagram hesabına bakmaya karar verebilirsiniz.

Instagram “demokratik” olsa da, aynı zamanda serbest piyasa, değerinizin ve arzu edilebilirliğin (başka bir deyişle daha fazla takipçi edinme yeteneğinizin) en azından kısmen kaç tane takipçiye sahip olduğunun izlendiği bir küme tabanlı ekonomi . Harika içerikler yayınlamanız, doğru kanallara yönlendirmeniz ve insanların önüne koymanız çok  önemlidir.

Üç aşamalı bir süreç.

İçerik oluştur.
Doğru kanallardan tercih et.
Durulayın ve tekrarlayın.

Gıda, moda, modelleme, astronomi, mimarlık, sanat, tasarım veya yarış arabaları gibi alanlarla ilgileniyorsanız, görsel içerik oluştururken sorun yaşamamanız gerekir. Instagram, insanların yaptıkları havalı görünümlü şeyleri göstermek için pratik olarak üretilmiştir .

Daha “sıkıcı” bir işiniz varsa şanssız olduğunuz anlamına gelmez. Kullanıcılarınız üzerinde “sahne arkası” resimlerini yayınlamaya kadar bir spot ışığı koymadan , şirketinizin kişiliğini Instagram’da ortaya çıkarmanın pek çok yolu var.

Görüntüleri yüksek kalitede yapın: Hem iPhone’lar hem de Android telefonlarda bu günlerde çok yüksek çözünürlüklü ekranlar var. Son derece berrak, küçültülmüş görüntüler gönderin. Instagram, öncelikle görsel bir araçtır, bu nedenle hiç kimse biraz bulanık veya pikselli görüntülere bakmak istemez.
İlham verin, motive edin, huşu yapın ve güldürün: Beğeni, paylaşma ve yorum alan içerik genellikle bunlardan birini yapar . Noah Kagan’ın araştırmasına göre, paylaşılan içeriğin sadece% 1’i, insanların “üzücü” olduklarını hissettiriyordu. Bu yüzden olumlu hislerle geçin.
Bir stili yetiştirin: Tek tek resimlerinizin kalitesi önemlidir, ancak sunduğunuz genel estetik de bu kadar önemlidir.

Kullanıcılar “Takip Et” seçeneğine dokunduğunda, bunu feed’inizden yapıyorlar. Bu nedenle , feed’inizin markanızı veya işletmenizi temsil ettiğinden emin olmanız gerekir . Canarygrey bunu bir sürü boşluk ve griler de dahil olmak üzere yedek, minimalist çekimler yaparak yapıyor. Birleştirici estetik oluşturmak, bir tasarımcı olmanız gerektiği anlamına gelmez.

 Hashtag’lerinizi hedefleyin

Organik trafik almaya başlamak istiyorsanız, içeriğinizi Instagram hashtag’lerine göndermeniz gerekir . Herkesin yalnızca insan ticaretine tabi tutulmuş bir feed’inde yalnızca bu hashtag’i kullanarak göz önünde bulundurulabildiğini düşünen kaç hesap var. Gönderinizin orijinal açıklamasına koymanıza bile gerek yoktur; daha sonra yorum olarak ekleyebilirsiniz. Eski içerik bile bu şekilde “yenilenebilir”.

Yine de, bu hashtag’i kullanarak yayınlamaya başlamadan önce bir hashtag’in feed’ini kontrol edin. Bu hashtag içerisindeki içeriğin, yayınladığınız içerik türüyle alakalı olup olmadığı çok önemlidir.

Instagram herhangi bir yazı üzerine en fazla 30 hashtags kullanmanıza izin verir ve daha fazla hashtag kullandırmaz. Bir araştırmaya göre, hashtag’lerle gönderilen mesajlar, kullandıkları daha fazla hashtag ile nispeten daha fazla etkileşime girdiler. Ancak 11+ hashtags içeren gönderiler, şimdiye kadar en fazla etkileşime sahip oldu.

Ancak her gönderiye bir ton hashtags eklemeye başladığınızda risk altındasınız . Kendi kendini tanıtmanın görünme riski (bu mevcut olsa da), büyümenize yardımcı olmayacak anahtar kelimeleri hedefleyerek zamanınızı boşa harcayacağınız risktir .

Hashtag stratejinizi odaklı tutun
Son derece popüler bir hashtag hedeflemek, çok sayıda kişinin önünde bir içerik parçası elde etmenin iyi bir yoludur, ancak içeriğinizin geri kalanıyla ilgili bir anlam ifade etmezse, kötü takipçilerin akınına uğrayacaksınız.

Takipçinizin sayısı artacak, bundan memnun kalacaksınız ve hatta bu popüler hashtag’e ulaşmak için içeriğinizin daha fazlasını hedeflemeye başlayacaksınız. Daha sonra, bir hafta sonu gecesi, sabah saat 1 ya da 2 civarında, tüm bu takipçilerin otomatik istekli botları kendi takipçilerini / takip eden oranlarınızı arttırmak için sizi takip etmekten vazgeçer. Ve o zamana kadar tüm içerik stratejiniz yerle bir oldu, çünkü bazı geçici başarılarla daha büyük bir çöküş içine çekildiniz.

Daha fazla hashtag daha fazla etkileşim anlamına gelir, ancak başlangıçta kapsamınızı daraltmaya devam edin ve farklı hashtag’lerin içeriğinizin alımını nasıl etkilediğine yakından dikkat edin. Sadece her yazıya otuz hashtag yapıştırmayın. Birkaçıyla başlayın, etrafını değiştirin ve hashtag’lerin etrafta dolaşan kullanıcıları getirmek için en iyi neyin işe yaradığını görün .

3. Ağ oluşturmaya başlayın

Instagram hesabının büyütebilmek için  topluluğunuzdaki insanlarla etkileşime girmelisiniz. Instagram da birisinin profiline gittiğinizde, bazı resimlerde hayranlık uyandıran yorumlar bırakın ve onları takip edin, olasılıklar sizi geri takip edecek kadar iyi olur. Bu temel bir karşılıklılıktır – benim için güzel bir şey yaptıysanız (benim fotoğraflarıma yorum yapmak, beni sosyal olarak doğrulamak gibi), sizin için iyi bir şey yapmaya daha eğilimliyim.

Instagram’ın hesaplar üzerinde gerçekleştirdiği kaçınılmaz “ raptures ” ı ve hatta dünyanın dört bir yanındaki IP adreslerinden yüksek hızlı bir hızda eylemler gerçekleştirdiğinize dair bir yasaklama olasılığını bir kenara koyarsak, takipçilere ulaşma sürecini otomatik hale getirmesi bir anlam ifade etmez. .

Hedeflerinizi seçin
Potansiyel takipçilerinizin takıldığı bir yer bulun
Sizi takip edeceğini düşündüğünüz birinin profiline dokunun.
Yayınları duygularınızı onaylıyorsa, onlarla benzer, yorum paylaşın, paylaşın veya takip edin
Bu işlemi tekrar tekrar yapmak, büyümeyi sıfırdan oluşturduğunuz bir organik Instagram hesabındaki kickstart’la başlamanızın tek yoludur .

Kalıcılık anahtarıdır : Sadece birisinin son üç resmini beğenmeyin, onları takip edin. Kullanıcılar bu tür şeyleri çeken hesapları takip etmekten vazgeçebilirler. Birisi sizi geri takip eder ve beğenirse, içeriğinizi düzenli olarak yorumlar ve paylaşır, ara sıra onlarla geri dönüşüm sağlayın. Karşılıklılık, tüm iyi ilişkilerin temelidir.
Etrafınıza bakın ve bir ay içinde 1.000 takipçiden çok daha hızlı bir büyüme vaat eden ürün ve hizmetleri kesinlikle bulacaksınız.