Bret Taylor’ın Yeni Projesi

Bret Taylor, Google Maps ve Google Code gibi projelerde Google bünyesinde çalıştıktan sonra Friendfeed’i kuran kişidir. Facebook’un Friendfeed’i satın alması üzerine Facebook’ta teknolojinin başına geçmiştir.
Bret Taylor, geçtiğimiz haziran ayında Facebook’taki görevini yeni bir startup için bırakmıştı. Hakkında herhangi bir detay vermediği startup ile ilgili olarak sadece Google’dan arkadaşı Kevin Gibbs ile birlikte olacağını belirtmişti. Facebook mobil vizyonu ile ilgili önemli katkıları olan Bret Taylor, Facebook’un yazılımcılara sunduğu platformlarla da yakından ilgiliydi. Friendfeed ve Facebook gibi işlerde önemli tecrübeler edinen Taylor, tecrübelerine Google Maps ve Google Code gibi yazılımsal projeleri de eklemiştir. Taylor’ın yeni projesi olan startup daha çok yazılımsal yönü ağır basan bir projedir. Startup’ı için Quip ismi ile marka tescil başvurusu gerçekleştirmiştir. Quip, sosyal ağ, içerik veya e-ticaret projesi değildir.
Yapılan tüm açıklamalar doğrultusunda Quip, Facebook!a göre daha az kullanıcıya sahip, teknoloji ağırlıklı, ve kullanıcılar açısından araç olmayı vaat eden bir proje olacaktır. Bunlara ek olarak marka tescil başvurusundaki mobil vurgusu hiç kimsenin dikkatinden kaçmamıştır.