Bütçenizi Kampanyalarınız Arasında AdWords Paylaştırsın!

Paylaşılan bütçe açık büfe yemekhaneler gibidir. Yemekler aşçılar tarafından pişirilerek yiyecek olanlar için hazırlanır. İhtiyacı olanlar ise istedikleri kadar yiyeceği buradan almakta ve karnını doyurmaktadır. Paylaşılan bütçe de mantık olarak buna benzer. Bununla reklam verenlerin Google Reklam a ayırabileceği bütçe belirlenmiş olur. Bütçeyi belirleyen reklam veren ihtiyacı oldukça buradan bir miktar alıp kullanabilir.
Paylaşılan bütçe ile maddi durumunuzu daha rahat kontrol edebilir ayırdığınız bütçeyi tam anlamıyla dahada etkili kullanabilirsiniz. Günlük olarak bütçeleri takip etmek zorunda kalmazsınız. Bir kampanyaya ayırdığınız bütçe sıfırlanmadığında kalan bütçeyi iyi performans gösteren başka bir kampanyada kullanmaya olanak sağlamış olursunuz.  Bu kadar fazla yararı olan bu yöntemi nasıl oluşturabilir, nasıl kullanmaya başlayabiliriz ? sorularını alt paragrafta basitçe cevaplandırıyoruz.

Kullanması diğer Google Reklam uygulamaları gibi basittir. Öncelikle her zamanki gibi AdWords hesabına giriş yapmak gerekmektedir. Giriş yaptıktan sonra sayfanın üst taraflarında bulunan yeşil sekmelerden Kampanyalar sekmesi seçilir. Sol gezinti çubuğundan Paylaşılan Kitaplıkbağlantısına tıklanır. Bu bağlantının alt tarafından Bütçeler kutusunun altında bulunan view bağlantısına tıklanır ve açılan yeni sayfada +Yeni Bütçe bağlantısına tıklanır. Yeni bütçeye ad verdikten sonra bütçeyi paylaştırmak istediğiniz kampanyaları ve kampanyalara ayırabileceğiniz tutarı belirledikten sonra Kaydet ‘e tıklanır.