E-posta Abonelerinizi Gerçek Müşterilere Nasıl Dönüştürebilirsiniz?

Herkes iyi bir e-posta abonesi listesine sahip olmayı çok ister. Bu herkesin e-posta pazarlamasıyla başladığında sahip olduğu amaçlardan biri . Ancak liste oluşturma konusunda sahip oldukları bir yanlış anlamada, abonelerinin, tıpkı sihir gibi alıcılara otomatik olarak dönüşecekleri. Bu mutlaka doğru değil.

Birçok e-posta pazarlamacıları bu konuyla mücadele ediyor ve e-posta abonelerini gerçek alıcılara dönüştürmede sorun yaşıyor . Bu makalede, bunu nasıl yapabileceğiniz konusunda size birkaç ipucu vereceğiz.

Onları Besleyin

E-posta pazarlamasına aşina iseniz, büyük olasılıkla bir pazarlama hunisi kavramını zaten biliyorsunuzdur . Müşterileriniz en baştan başlar ve yavaşça aşağıya doğru bir kaç damla aşağıya ve alıcılara dönüşene kadar dönüşüm hunisine dökülür.

Bu benzetme oldukça iyi olsa da,% 100 doğru değildir. Huninizi bir dağ olarak görmek daha iyi olur. Beklentilerin en altta başlıyor ve onlara en üst düzeyde yardımcı olmalısınız. Müşterilerinizi sadece aşağı düşmelerine izin vermek yerine bir satışa itmeye odaklanmalısınız.

En başta bülteninize niçin abone olduklarını hatırlatmak için gücünüzde her şeyi yapmalısınız. E-posta abonelerinizle bir ilişki kurmak çok önemlidir ve bunu yapmak için kendiniz sürekli olarak kalifiye olmanız ve neden gelen kutusuna katılmaya değer olduğunuzu göstermeniz gerekir.

Bunu yapamazsanız ve devam etmeden güçlü bir izlenim oluşturursanız, sonunda unutulur ve sonuçta listenizden çıkacaksınız. İlk e-postanızda kalifiye olduğunuzdan ve değer sağlamaya odaklandığınızdan emin olun. Bu şekilde, kim olduğunuzu ve neden listenizde kalmaları gerektiğini hatırlayacaklar.

İyi Yoldan Başlayın

Değerinizi ifade etmenin en iyi yollarından biri e-posta abonelerinize listenize katılmanız için değerli bir şey vermektir. Ücretsiz bir rapor veya ücretsiz bir kurs gibi bir şey bunu yapmak için harika bir yol olabilir.

Bu yöntemin bu kadar iyi çalışmasının 2 nedeni vardır.

Birincisi, çoğu insan özgürce sever. İnsanlar ücretsiz olarak değerli bir şey aldıklarında hoş bir duyguya kapılırlar. Böylece, bülteninizi anında olumlu duygular ile ilişkilendirecekler. Ve eğer bu damardan devam ederseniz ve ilk önce değere odaklanmaya devam ederseniz, bu duygular sizi sadece başka bir pazarlamacı olarak değil gerçek bir kaynak olarak görene kadar güçlendirilecektir.

Bir freebie sunan, aynı zamanda, gitmeniz gereken değer ve uzmanlığınızı kanıtlamanın güzel bir yoludur. Sadece değerli bir kaynak gibi görünmenize yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda sahada otoritenizi kurmanıza da yardımcı olur.

Bu sebeple, size vereceğiniz freebie kursunun veya ücretsiz raporunuzun mutlak en iyi işiniz olması gerekir. En başından beri sağlam bir izlenim bırakmak zorundasın. Onlara ayrıcalıklı haklarınız dahi olmayan bazı raporlar sunma hatası yapmayın. Bu, nihayetinde abonelerinizi listenize sokacak ve geri gelmelerini sağlayacaktır.

Onları Çabucak Bağlayın

Bir e-posta abonesi aldığınızda, hemen takip ettiğinizden emin olun . İlk takip mesajınız yalnızca abone olduktan bir hafta veya bir ay sonra görünürse, büyük olasılıkla sizi çoktan unutmuş ve çabalarınızı geçersiz kılmıştır.

İlk e-posta adresiniz yeni listenize hoş geldiniz. Onlara bülteninizden ne beklemeleri gerektiğini ve blogunuz ya da sosyal medya sayfanız gibi diğer platformlarınızı da tanıtmalıdır.

İlk önce bazı ürünlerinizi sergilemeye başlamak cazip gelse de, bunun için en uygun zaman değil. Bunun yerine, bir tane varsa, söz verdiğiniz raporu veya kursu teslim ettiğinizden emin olun. İkinci mesajınız, e-posta abonelerinizi raporunuz hakkında hatırlatmak için, önemini destekleyen birkaç örnek çalışma ile birlikte kullanılmalıdır. Daha sonra, ikinci e-postadan sonra ürünleri tanıtmaya başlayabilirsiniz, ancak isterseniz daha uzun süre bekleyebilirsiniz.

Küçük Başlayın ve Yolunuzu Çalıştırın

Tanıttığınız ilk ürün ideal olarak düşük fiyatlı olmalıdır. Bu daha fazla güven tesis etmeye hizmet edecektir. Bu aynı zamanda markanızı kurmanıza yardımcı olacak ve müşterilerinize alışveriş yapabilecekleri birçok nokta sunacaktır.

Müşterilerinizi daha büyük satışlara dönüştürmek için giriş seviyesi ürünleri ve kademeli fiyatlandırma kullanın. Örneğin, önce 1500 dolarlık bir seminerle başlamak istemezsiniz; Önce orta boyutlu bir e-kitap veya video dersi ile başlamak çok daha akıllıca olacaktır.

Örneğin, fotoğraf ekipmanı satıyorsanız, önce yüksek son kameraları tanıtmaya başlamak istemezsiniz. Onları bazı aksesuarlarda satmak için daha iyi bir şansınız olabilir. Değerinizi ve güveninizi belirleyerek başladığınızdan emin olun, bir kapıya makul fiyatlı bir giriş seviyesi ürünü alın ve oradan yola çıkın.

Güvenden bahsetmişken, gitmeden bir dolandırıcı olabileceğine dair herhangi bir fikri yok etmelisin. Onlara birkaç mesaj göndermiş olsanız bile, hala kim olduğunu bilmiyorsunuz ve küçük bir satın alma olsa bile sizden satın almaya isteksiz olabilirler.

Bu nedenle, güvenilir bir satıcı olduğunuzu göstermek için her aracı kendi kullanımınızda kullanmalısınız. Görüşler şeklinde sosyal kanıt, bunu yapmak için iyi bir yoldur. Güvenli ödeme seçenekleri sunan bir diğeridir. Canlı sohbet bağlantısı veya ücretsiz telefon numarasıyla kendinizi kolayca edinmeye çalışın. Bu, onların korkularını hafifletmeye ve meşru bir iş olduğunuzu kanıtlamaya yardımcı olacaktır.

Sitenizin Satışa Uygun Olduğundan Emin Olun

Siteniz nihai olarak satın alımın çoğunun gerçekleşeceği yer olacaktır. Bu yüzden ana siteniz ilk etapta dönüşüm için optimize edilmelidir. Değilse, dünyadaki tüm e-posta aboneleri fark yaratmayacak.

Sitenizin dönüşüm sağladığından emin olmak için yapabileceğiniz ilk şeylerden biri, gezinme ve düzeni mümkün olduğunca basit hale getirmektir. Ürün resimlerinizin net, yüksek kaliteli olduğundan ve web sitenizin ana odak noktası olduğundan emin olun.

Ayrıca, SSS sayfası ekleme veya müşterilerinize yönelik sayfaya özel pop-up’ları ve mesajları kullanma gibi bazı eklemeler yapmayı da düşünmelisiniz. OptinMonster gibi araçlar, müşterilerinizin davranışlarına göre belirli promosyonları görüntülemek için akıllı hedeflemeyi kullanarak dönüşüm oranlarınızı artırmanıza olanak tanır.

Ödeme işleminin olabildiğince düzgün olmasını sağlamak da büyük bir kazanandır.

Ziyaretçilerinizin, ne zaman ve nerede karar verdiklerini görmek için davranışlarını incelemek için MonsterInsights gibi analiz araçlarını kullanabilirsiniz . Müşterilerinizin daha fazla döngüye sahip olmasıyla, daha fazla şansı olacak ve satın alma işlemlerini iptal edebilecektir.

Görebildiğiniz gibi, e-posta abonelerinizi ödeme yapan müşterilere dönüştürmek roket bilimi değildir. Yapmanız gereken tek şey, başlangıçtan itibaren güven ve değer oluşturmayı ve listenizle sağlam bir ilişki kurabilmenizi sağlamaktır. Küçük başlayın ve büyük bilet kalemlerine doğru yol alın. Gücünüzdeki her şeyi, işinizde güven tesis etmek ve son olarak, ana sitenizin satış için optimize edildiğinden emin olun.

Ayrıca Google Reklam ve Facebook Reklam modellerini kullanarakta yeni müşterilere ulaşabilirsiniz.