E-ticaret Web Sitesi Tasarımı

Sanırım hepimiz “sadece güzel bir yüzden daha fazlası” ifadesini duyduk,bu, bir kişinin / şeyin sadece estetik çekiciliğin ötesinde, derin ve anlamlı bir içeriğe sahip olduğunu ifade eden bir ifadedir,bu tutum, e-ticaret web sitesi tasarımı  nasıl ele aldığımızı göstermelidir. Ne yazık ki, sık sık insanlardan şunu duymaktayız:

“Web tasarımı para kaybıdır…”
“Web sitesi tasarımı doğrudan satışlara dönüşmüyor, bu yüzden backburner’a koyun.”
“Sadece web sitesini açalım ve daha sonra tasarlamaya geri dönelim…”Bu düşünce ile hareket ettiğiniz zaman işinizde çok fazla derinlik, strateji ve değer kaybediyorsunuz.

Sitenizin görünüşü, potansiyel müşterilere, bir saniyenin yalnızca bir bölümünde etkileşimde bulunmak veya sizinle iş yapmak isteyip istemediklerini anlatır. Bir bakışta birini bir müşteriye dönüştürebilir veya o kişiyi tıklamaya zorlayabilir. İnsanlar fikirlere, şirketlere veya ürünlere çekildiklerinden daha fazladır. Ayrıntılar önemlidir.

Bu makalede, bazı basit e-ticaret web sitesi tasarımı temellerini ve web sitesi tasarımının gerçekten “sadece güzel bir yüz” ten daha fazlasını çevirdiğini görmenize yardımcı olacak güzel tasarımları tartışacağız .

E-ticaret Web Sitesi Tasarımı Neden Gerekiyor

Peki, müşterilerin geri gelmesini sağlayacak bir yıldız e-ticaret web sitesi tasarımı yapan nedir?

Bunu soruyorsanız, bu istatistiklerden bazılarını okuyun :

“ Düzenin çekici olmadığını veya gezinmeyi zor buluyorsa, kullanıcıların% 38’i bir web sitesinde gezinmeyi bırakacak!”
“İçeriği tüketmek için 15 dakika verildiğinde , insanların üçte ikisi düz bir şeyden çok güzel tasarlanmış bir şeyi okumayı tercih ediyor.”
“Google: Mobil kullanıcıların% 53’ü , yüklenmesi 3 saniye süren siteleri terk ediyor…”
Bu duyguları müşterilerinizle düzeltmek mi istiyorsunuz? Tasarım üzerinde çalışın, çünkü sadece “güzel bir web sitesi” olmaktan ziyade, bu iş marka deneyiminizdir.

Her şey temel ve düşünceli tasarım, kullanılabilir teknoloji ve işlev ve kullanıcı dostu bir deneyim ile başlar. Bu deneyimde, göz önünde bulundurmanız gereken bu temel e-ticaret web sitesi tasarımı “zorunlulukları” şunlardır:

Güçlü Logo ve Markalaşma
Stilize Tipografi
Özelleştirilmiş ve Tanımlı Renk Paletleri
Kullanıcı Dostu Arayüz Araçları
Entegre Sosyal Medya Uygulaması
Basit Gezinme ve Sayfalarını Temizle
Markayı Yansıtan Yaratıcı ve Güçlü Görüntüler
Hedefli ve Yaratıcı İçerik ve Reklam Kopyalama
Eylem Öğelerine Basit Çağrı
Güçlü Marka Hikayesi ve Hedefleri
Modern Tasarım ve İşlev (Videonun yükseltilmiş kullanımı dahil)
Her ne kadar iyi bir web sitesi tasarımı yapan bazı insanlar için bu unsurlardan birkaçını “eksik” gösterebilecek olsam da, her bir hedef kitlenin neye ihtiyacı olduğunu ve bunları en iyi nasıl sunacaklarını, bilgilendireceklerini, eğlendireceklerini ve bunlarla nasıl etkileşime geçeceklerini anlayabilmeleri her markaya gerçekten bağlı. Kitlenizin nasıl yanıt verdiğini görmek için video, resim, içerik ve tasarım dahil olmak üzere sitenizdeki tüm farklı öğeleri sık sık test edin. Planlama aşamalarında, ilk izlenimler, genel görüntünün, bilgi, markalaşma üzerindeki önemi ve nasıl kullanıcı kazandıracağını bilen en iyi web sitesi tasarımı oluşturmak için yardımcı olmak bir site ile etkileşimin ilk aşamasıdır.

E-ticaret web sitesi tasarımları Olmazsa Olmazları

Drybar, ince animasyonlar ile eşleştirilmiş tanımlanmış ve harika bir renk düzenine (tutarlı ve fotoğraf ve tasarımda marka) sahiptir, bu siteye hem stil hem de kişilik kazandırır. Tüm sayfaları için tutarlı, yüksek kaliteli, tarz ve sade bir şekilde tanımlanmış fotoğraf stillerine sahiptir. Müşterilerin okumayı ve ilgilenmeyi istemesini sağlayan sevimli ittifaklar, fotoğraf ve üslup ile anlamlı içerik paylaşıyor.

Birçok  kişi “Hakkımızda” sayfası için, sade olmadığını düşünerek siteyi şaşırtabilir, ancak bu sitenin amacı sadece insanların tanıdık oldukları ürünleri satın almalarıdır. Bu mağazada buldukları ürünlerin yeniden elde edilebilecek olmasını satın alıyorlar, böylece “satış” adımını atlıyor ve web sitesi tasarımlarını güzel ama anlaşılır hale getiriyorlar.

Müşterileri sosyal medya sayfalarına tekrar yönlendirmeye odaklanan bir şirket hakkında deha , fotoğrafçılığın tutarlı olmasıyla birlikte işleyişi ve tarzı akılda tutuluyor! Ayrıca insanları “etkileyicilere” dönüştürmeye ve kendi ürünlerini tanıtmaya teşvik ediyorlar.

Harekete geçirici mesajlar, sayfada, tanıtılan ürün için sayfanın ortasında bir tane olmak üzere, hem doğrudan hem de toplama sayfaları içerisinde yer alır. Ayrıca, belirli şeyler için hızlı bir şekilde alışveriş yapmaya çalışanlara görsel olarak yardımcı olan kategorileri ayırt etmek için rahatsız edici renk seçeneği kullanırlar.

E-ticaret Web Sitesi Tasarımı: Sadece Güzel Bir Yüzden Daha Fazlası

Eğer bir site inşa etmek üzereyseniz veya mevcut bir tasarımın yeniden tasarlanmasını düşünüyorsanız, bu makalenin size sadece güzel bir web sitesi değil, satışları nasıl etkili hale getirdiğini ve işinizi nasıl geliştirdiğini size aydınlatıcı olarak olmasını umuyorum. Tasarım olarak iyi hazırlanmış bir web sitesi ile Google reklam, Facebook reklam ve Instagram reklam içerisinde farkınızı ortaya koyacağınızdan şüpheniz olmasın.

E-ticaret web sitesi tasarımı kapsamında bloğun en güzel sitesine sahip olmanın gerekmediğini, ancak iyi görünmesi gerektiğini unutmayın. Kaliteyi ve profesyonelliği, zanaatkarlık ve pratik işlev dengesiyle aktarmak gerekir.

Bu çalışmalar, iyi bir web tasarımına yatırım yapmanın faydalı olduğunu göstermektedir, çünkü sonuçta müşteri algısı gerçekten önemli olan şeydir. Yalnızca işiniz için değil, hedef kitleniz içinde….

1 Yorumlar

    Damla
  • Merhaba, adım Recep tanıtım amaçlı x firmasına web site hazırlamayı düşünüyorum ancak benden instagram hesaplarının web sayfası ile senkronize olmasını istiyorlar yani bir fotoğraf paylaşımı olduğunda aynı şekilde web e de yansımasını istemektedirler lütfen bununla ilgili bana yardımcı olun şimdiden teşekkür ediyorum.

Yorumlar kapalı.