En Önemli 10 AdWords Banner Boyutu

Çevrimiçi reklam yapmak için, Google AdWords’ün  banner boyutları ile ilgili yeterli bilgiye sahip olmak gerekmektedir, oluşturabileceğiniz ilk en önemli 10 AdWords banner boyutu aşağıda belirtilmiştir.(hepsi piksel cinsindendir):

En Yaygın AdWords Görüntülü Reklam Boyutları şu şekildedir;
250 x 250 – Kare
200 x 200 – Küçük Kare
468 x 60 – Afiş
728 x 90 – Afiş
300 x 250 – Satır İçi Dikdörtgen
336 x 280 – Büyük Dikdörtgen
120 x 600 – Gökdelen
160 x 600 – Geniş Gökdelen
300 x 600 – Yarım Sayfa Reklam
970 x 90 – Büyük Liderler

Masaüstü / tablette bulunmayan ancak ileri teknoloji mobil cihazlarda kullanılabilen tek reklam boyutu:                                                320 x 50 – Mobil Lider Tablosu

En İyi Performans Gösteren AdWords Banner Boyutları (Google’a göre)
Google’ın en iyi performans gösteren reklam (Google reklam, Facebook reklam ve Instagram reklam) boyutları ise şunlardır;

Orta Dikdörtgen (300 × 250)

Büyük Dikdörtgen (336 × 280)

Lider (728 × 90)

Yarım Sayfa (300 × 600)

Büyük Mobil Afiş (320 × 100)

Maksimum Dosya Boyutu
Dosya boyutunda 150 KB’den büyük olmayan reklamlarınızın olduğundan emin olun. Belirtilen boyutlar dışındakiler, Google tarafından onaylanmayacaktır çünkü dosya ne kadar büyükse, yüklenmesi de o kadar uzun sürer.

150 KB veya daha az
Kendiniz tasarlıyorsanız veya reklam grafiklerini sizin için yapacak biriyle çalışıyorsanız, görsellerinizin JPEG, SWF, PNG veya GIF biçimlerinde olması gerektiği konusunda tasarımcınıza net talimatlar verin.

Google başka herhangi bir format kabul etmeyecektir.

Harika AdWords Görüntülü Reklamları Nasıl Oluşturulur?

Çevrimiçi görüntülü reklamlar , herkesin İnternet deneyiminin normal bir parçası haline geldi. Bu nedenle, işletmenizin görüntülü reklam aracılığı ile nasıl çalışacağını bilmeniz gerekir.

Görüntülü reklamlar anlaşılması zor olabilir ve oluşturması da zor görünebilir; Ancak gerçek, herkesin kampanyaları için başarılı görüntülü reklamlar oluşturabileceği doğru bilgilerdir.

1. Neden Görüntülü Reklamcılık?

Arama ağı reklamlarının aksine, görüntülü reklamlar dikkatle tasarlanmış metin, yazı tipi, renk, resim, grafik ve hatta animasyon özelliklerine sahip olabilir. Görüntülü reklamlar, daha düşük bir doğrudan tıklama oranına sahip olma eğiliminde olsa da, arama ağı reklamları, marka bilinirliğini ve geçmişteki ziyaretçilere yeniden pazarlamayı yükseltmekle birlikte, yolun aşağısında bir satış olasılığını artırabilir.

Görüntülü reklam, müşterileri satışa itmekte büyük bir rol oynamakta ve sonuç olarak ürün veya hizmetinizi satın almaya yönlendirmektedir. Bu nedenle, görüntülü reklamlarınızın unutulmaz ve etkili olduğundan emin olmanız önemlidir. Böylece, ziyaretçilerin reklamınızı tıklamaları veya hatta daha sonra işletmenizi aramaları daha olasıdır.

Marka bilinirliğini artırmak yolun aşağı iniş olasılığını artırıyor.

2. Kurallar ve Kısıtlamalar

Görüntülü reklamlar oldukça basit olsa da, reklamlarınızın reddedilmesini önlemek için dikkat etmeniz gereken birkaç kural ve kısıtlama vardır.

Çoğu platform için bir dosya boyutu sınırı vardır. Örneğin, Google görüntülü reklamlarının 150 KB’nin altında olması gerekiyor. Ayrıca, reklamlarınızın sınır taslağı olmadan beyaz bir arka plana sahip olmasını önleyen kurallar da vardır. Bu, reklamların sunulmakta oldukları web sitesinin arka planından ayrı olduğundan emin olmaktır.

Facebook’un reklam resimlerinin yalnızca% 20 metin (logolar dahil) içerebileceği özel bir kuralı vardır.

Reklamlarınızın kenarlık veya renkli arka plan dahil olmak üzere doğru boyutta olduğundan emin olma ve metin kısıtlama kurallarını kontrol etme, reklamlarınızı oluştururken ve yüklerken size zaman kazandıracaktır.

3. Reklamlarınızı Tasarlayın

Reklamlarınızın tasarlanması zor olmak zorunda değildir, ancak gerçekleştirmek için optimize edildiğinden emin olmak için zaman ayırmalısınız. Öyleyse, bunu yapmanın en iyi (ve en kolay) yolu hakkında konuşalım.

Renkler
İlk olarak, kullandığınız renkleri göz önünde bulundurun. Reklamınızın öne çıkmasını istiyorsunuz, ama aşırı uyarıcı olmamalısınız.

Ayrıca, görüntülü reklam renklerinizin markanızla koordine edilmesini de istiyorsanız, (zorunlu olarak eşleşmemekle birlikte, logonuzla güzel görünmesini istiyorsanız). Bir ziyaretçiyi, tamamen farklı görünen bir siteye götüren bir reklamı tıklatmak istemezsiniz . Bu, kafa karıştırıcı ve yanıltıcıdır.

Eylem çağrısı

Ardından, bir CLEAR harekete geçirici mesajınız olduğundan emin olun. Genelde, CTA’yı göze çarpan, ziyaretçilere tıklamaya teşvik eden bir düğme gibi gösteriyorum. “Alışveriş yap >>” veya “Daha fazla bilgi al!” Yazan basit bir düğme uzun bir yol kat edebilir.

Reklamlarınızı oluştururken görseller veya grafikler de dikkatlice düşünülmelidir. Arama veya metin reklamlar üzerinde sahip olduğunuz büyük avantaj, görüntü veya görsel özelliktir.

Ziyaretçinizle bağlantı kuracak ve iletmeye çalıştığınız duyguları kışkırtacak görüntüleri seçin. Güzel bir ürün çekimi veya memnun müşteri ile sattığınız ürün hakkında ziyaretçileri bilgilendirmek için görüntüleri de kullanabilirsiniz.

Son olarak, reklamlarınızın içeriğini ve yerleşimini seçtiğinizde, temiz ve açık tutun. Çoğunlukla, basit resimler karmaşık görüntülerden daha çekicidir . Yine, çok fazla metin içeren yazılar kullanmayın ziyaretçiler genellikle uzun yazıları okumamaktadırlar. Bunun yerine, metninizi kısa tutarak  mesajınızı ve markanızı iletmek için basit bir fiyat teklifi veya beyanı verin.

 

4. Test

Tabi ki hatırlamamız gereken son şey test etmek . Sadece olduğu gibi açılış sayfaları veya metin reklamları, dikkat edilmesi gereken bazı hususlar diğerlerinden daha iyi çalışır. Reklamınızı, başka bir reklama karşı test edene kadar tamamen optimize edilmiş olup olmadığından emin olamazsınız. Test etme ve deneme-yanılma yoluyla, daha fazla tıklama ve daha fazla dönüşüm anlamına gelen (zaman içinde) daha etkili reklamlar oluşturabilirsiniz.