Explorer’da ki güvenlik sorunu

Microsoft’a bağlı ve geçtiğimiz yılların en gözde web tarayıcısı olan İnternet Explorer’da, sıfırıncı gün açığı olarak da bilinen çok önemli bir güvenlik sorunu ortaya çıktı. Popüler tarayıcı İnternet Explorer’da Microsoft’un
ortaya çıkardığı sorunda, hacker’ların bilgisayarları kolayca ele geçirmesine olanak sağlayan bir sisten hatasının olduğu belirlenmiştir. hacker’lar tarafından bilgisayarınızın ele geçirilmesi için kullanıcıların sadece yasaklı bir siteye girmesinin yeterli olabileceği saptanmıştır.
Microsoft bu güvenlik sorununu tespit ettikten sonra İnternet Explorer tarayıcısını güncellemiş ve kullanıcılarına da mutlaka bu güncellemeleri indirmeleri gerektiğini söylemiştir. Bahsi edilen güvenlik sorunu İnternet Explprer 6, 7 ve 8 sürümlerinde bulunmaktadır. Birçok şirkete saldırı amaçlı kullanılan bu açığın fark edilmesi üzerine çözüm sağlanmıştır. bu tür saldırılardan korunmak ve bilgisayarınızda barındırdığınız önemli belgelerinizi korumak için Misrosoft’un piyasa sürdüğü güncellenmiş yeni sürümleri bilgisayarınıza indirmekte geç kalmamalısınız.