Facebook fotoğraf yüklemelerinde sürükle bırak yöntemi

Facebook, geçtiğimiz dönemlerde zaman tüneli uygulamasına geçerek büyük yankılar uyandırmıştı. Bu uygulamadan sonra ise yaptığı yeniliklere bir nevi kullanıcıları zaman tüneline alıştırma ve kaynaştırma yöntemi de denilebilmektedir. Facebook’un önümüzdeki dönem içerisinde mesajlarla ilgili yapacağı değişikliği duyurmasından sonra bir yenilik haberi daha gündeme gelmiştir.
Facebook hesabı olan her kullanıcının, zaman tünelinde bulunan yayın kutusu artık insanlara birden fazla fotoğrafı kolay, hızlı ve tek seferde yükleyebilme imkanı tanıyacaktır. İşlemi gerçekleştirmek için yapmanız gereken tek şey, fotoğrafları seçip bu kutucuğa sürüklemek olacaktır. Bu sayede kullanıcıların hesaplarına fotoğraf yüklemeleri daha kolay halde getirilecektir.
Şuan facebook hesabınızda sadece tek bir fotoğraf paylaşmak için bile 6 yere tıklamanız gerekmektedir. Bunun dışında yükleyeceğiniz fotoğrafları görmek ve seçmek için bilgisayarınızdaki klasörlerde gezinmek durumunda da kalmak mecburiyetindeydiniz. Getirilecek olan yenilikle tüm bu zamanınızı çalan aşamalara son verilecek olduğu için kullanıcıların hoşuna gideceği kaçınılmazdır.
Facebook bunun dışında daha birçok yeniliklerle karşımıza çıkmayı planlamaktadır. Zaman tünelinizde bulunan, arkadaşlar, hakkında ve fotoğrafları temsil eden kutucukları kaldırcak ve bunları sayfa içerisine daha büyük kutular olarak ekleyecektir.
Sosyal ağ yapacağı tüm bu uygulamaları şuan için sadece bir grup üzerinde test etmektedir. Elde edilen sonuçlara göre yeniliklerin tüm kullanıcıların karşısına ne zaman sunulacağı ise büyük bir merak konusudur.