Facebook güncellenen gizlilik özellikleri

Facebook şu dönem içerisinde bünyesinde büyük değişikliklere gitme yolunda büyük adımlar atmaktadır. Yapacağı ya da yapmayı planladığı düzenlemeleri şuan için sadece bir grup üzerinde test etmektedir.
Facebook, gizlilik konusunda da yenilikler yapmak için adım atmıştır. Kullanıcıların hesaplarında bulundukları paylaşımlarla ilgili olarak, ‘içerikleri mi kim görebilir?’ ‘kimler benimle iletişime geçebilir?’ sorularıyla, insanlara gizlilik konusunda daha net bilgiler sunmayı hedeflemektedir
Hareketler dökümü yeniliklerle birlikte, tek sefer birden fazla fotoğraf üzerindeki etiketi kaldırma ve silme konusunda yardımcı olabilecek seçeneklerle donatılmıştır. Facebook’un getirdiği bu birbirinden farklı yeniliklerin,kullanıcılar tarafından son dönemlerde çok fazla eleştirilerin yapıldığı zamana denk gelmesi de ilginç olmuştur.
Facebook’un yaptığı yenilikler henüz ülkemizde hizmete sunulmamıştır. Test aşamasında olan bu yeniliklerin bizim hayatımızda da yer alması çok uzun zaman alacak gibi görünmemektedir.