Facebook Öne Çıkarmayı Kullanamama Nedeni

Facebook öne çıkarmayı kullanamama nedeni yani Facebook öne çıkarma sorunu birkaç nedenden dolayı ortaya çıkabilmektedir. Bunlar ise, sayfanız içerisinde eksik bilgilerin olmasından kaynaklanabilir. Bu eksik bilgilere gelecek olursak;

Ödeme bilgisi olmaması, gönderileriniz için geçerli bir ödeme bilgisi oluşturmanız gerekmektedir.

Yayınlanmamış sayfa, oluşturmuş olduğunuz sayfayı önce yayınlamanız ve daha sonrasında öne çıkarmanız gerekmektedir.

Yetersiz izinler, bu sorunu giderebilmek için öncelikli olarak sayfada yönetici olmanız gerekmektedir. Eğer yönetici değilseniz sayfa yöneticisi ile iletişim kurarak sizin sayfa içerisindeki konumunuzu editör, reklamveren, moderatör olarak belirlemesini isteyin. Bunun sonucunda gönderinizi öne çıkarabilirsiniz.

Kapalı reklam hesabı, sayfanız üzerinden reklam yöneticisine giderek kapatılmış olan reklam hesabını tekrar aktif hale getirerek gerekli adımları izleyin. Tüm işlemleri yerine getirdikten sonra gönderinizi öne çıkarabilirsiniz.

İşaretlenmiş reklam hesabı, hesap üzerinden gerçekleştirdiğiniz şüpheli hareketler sonrası işaretlenmiş olan hesaptan herhangi bir gönderiyi öne çıkaramazsınız. Bunun gibi sorunlarla ilgili olarak hesabınızın durumunu kontrol etmek için reklam yöneticisine gitmeniz gerekmektedir.

Kapatılmış ortak giriş, Facebook reklam hesabındaki bir başka yönetici hesapta yükseltme yapmış olabilir. Bunun sonucunda yükseltme işlemini yapan yönetici ile iletişime geçerek bu sorunu çözebilirsiniz.

Tüm bu yukarıdaki bilgilerin yanı sıra sayfanız içerisinde süresi dolmuş ya da eksik içeriklerin olması da Facebook öne çıkarmayı kullanamama nedeni ya da Facebook öne çıkarma olarak görülebilir. Bu eksik bilgilere gelecek olursak, iş ilanı, teklif, etkinlik, eski gönderiler, eski kapak fotoğrafıdır.

Ayrıca desteklenmeyen gönderi türleri de gönderinizi öne çıkarmanıza engel olabilir. Bunlar ise, profil resmi, albümler, canlı videolar ve planlanan canlı videolar, mobil uygulama yüklemesi gönderileri, notlar ve bir nota bağlantı veren gönderiler, taslaklardır.