Facebook Reklam için 6 Kolay İpucu

Facebook reklam kimi kesime göre pahalı olabilir, bunu tartışmaya açık bir konu olarak görülmemektedir bu nedenle bütçenizi doğru kullanabilmeniz adına 6 Facebook reklam ipucu şeçeneği sunacağız. İyi performans gösterseniz ve kampanyalarınız sizi olumlu yönde etkilese bile, Facebook kampanyaları belirli bir bütçeye mal olur ve reklam bütçenizi hızla tüketebilirler.

Sonuçta, iyi bir Facebook reklam optimizasyonu, yalnızca daha fazla tıklama ve dönüşüm elde etmenize yardımcı olmaz. Bu, reklam harcamalarınızdan da en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olur.

Facebook Reklam Optimizasyonu

Neyse ki, Facebook Reklamlarınızı , reklam bütçeniz için daha fazla tıklama ve daha fazla dönüşüm elde etmek üzere optimize etmenin birçok yolu vardır . Size en iyi performans gösteren Facebook reklam optimizasyon stratejilerimizden altı tanesini öğreteceğiz. Onları doğru zamanda uygulayarak, daha güçlü performansa sahip hiper-hedefli reklam kampanyaları oluşturabileceksiniz.

1. Newsfeed Reklamları ve Sağ Sütun Reklamları için Ayrı Kampanyalar oluşturun

Reklamlarınızı Facebook’ta oluştururken tüm yerleşimler otomatik olarak etkinleştirilir. Öykü Reklamları hariç. Bu kesinlikle uygun olsa da, reklam sonuçlarınızı etkileyebilir. Bu tarz Facebook reklam ipucu seçenekleri sizlere daha etkili geri dönüşümler sağlamak için sunulmaktadır. Bunu yayınlamaya karar verirseniz, hem Haber Akışı Reklamları hem de doğru sütun reklamları için tamamen ayrı kampanyalar oluşturmak daha iyidir. Stilistik olarak, tamamen farklı işlevlere sahipler. Sağ sütun reklamlarda metin önemli ölçüde daha sınırlı. Ayrıca, CTA’lar veya video reklamlar gibi daha sınırlı reklamcılık seçeneklerine de sahipsiniz. Doğru sütun reklamlarıyla gördüğüm en büyük hatalardan biri, çok uzun süren ve kesilen reklamlardır. Reklam, profesyonel veya güvenilir gibi görünmüyor ve mesajlaşma kısa kesiliyor. Newsfeed reklamlarına ek olarak başka yerleşimleri de etkinleştirmek istiyorsanız, bu doğrudur, ancak kesinlikle doğru sütun reklamlarını devre dışı bırakın ve bunları kendi kampanyalarında ayrı ayrı yayınlayın. Reklam harcamanız genellikle sonuç olarak daha etkili olur.

2. Bazı Mobil ve Masaüstü Reklamları Ayrı Tutun

Masaüstü kullanıcılarının, mobil kullanıcılardan satın alma olasılıklarının daha yüksek olduğunu biliyor muydunuz? Kullanım kolaylığı ve üçüncü taraf sitelerde daha hızlı araştırma yapma yeteneği gibi faktörler , masaüstüne % 3’lük bir dönüşüm oranı sağlarken, mobil cihazlar yalnızca% 1’lik bir dönüşüm oranına sahiptir. Bu nedenle, bazı mobil ve masaüstü reklamları ayrı tutmak için, reklam bütçenizden yararlanabilirsiniz. “Bazıları” dediğime dikkat edin. Bu nedenle, hemen satışları gerçekleştirmek için tasarlanmış reklamları kastediyorum. Reklamları, en kısa sürede satış elde etmek için indirim ve ücretsiz gönderim sunan reklamları düşünün. Bu reklam kampanyalarını mobil kullanıcılar yerine masaüstü kullanıcılarına daha fazla bütçe ayırarak göstermelisiniz.Bu, hiç bir zaman reklamlar için mobil cihaz kullanmayacağınız anlamına gelmez. Mobil kullanıcılar inanılmaz şekilde meşgul. Video izleyecekler, siteniz hakkında daha fazla bilgi edinmek için tıklayacaklar ve daha fazla bilgi edinmek için size geri dönüşüm de bulunacaklar.

Sonuç olarak, marka bilinirliği veya olası satış gibi hedeflere sahip reklamlar, mobil cihazlarda son derece başarılıdır. Bunun yerine, dönüşüm odaklı reklamlar için masaüstü yerleşimlerine daha fazla reklam bütçesi ayırmalısınız.

3. Davranışlara Dayalı Kitle Segmentleri Oluşturma

Özel kitleler mükemmeldir, ancak bazen soğuk trafiği hedeflemeniz gerekir. Bunu yaptığınızda, olabildiğince kitle segmentasyonu ve alıcı kişilerini kullanmak iyi bir fikirdir. Böylece, reklamlarınızı olabildiğince görüntüleyen kitle ile alakalı hale getirebilirsiniz. Davranışlar, özellikle büyük eleme faktörlerini temel alarak hedefleyebileceğiniz durumlarda, kullanmak için harika bir Facebook reklam optimizasyonu. Reklamlarınızı, hedef kitlenizle daha alakalı hale getirerek optimize ederseniz, daha doğru dönüşümler alırsınız.

4. Farklı Teklif Stratejilerini Kullanmak

Tıklama başına maliyetinizin (TBM) harcamanıza yetecek kadar yüksek olduğunu fark ettiniz mi? Bunu, YG’nizi olumlu tutabilmeniz için manuel teklif verme ile gerçekleşmesini durdurabilirsiniz.

Reklam oluşturmanın reklam grubu düzeyindeki bütçe belirleme ve zamanlama bölümünün altında, “Reklam Sunumu için Optimizasyon” ifadesini görürsünüz. Burada, hangi reklamı optimize etmek istediğinize karar verebilirsiniz. Bağlantı tıklamaları, etkileşim veya gösterimler gibi şeylerden seçim yapabilirsiniz. Bunun altından, her işlem için tam olarak neye harcamak istediğinize karar verebilir ve ardından bir teklif başlığı ayarlayabilirsiniz. Bu Facebook reklam optimizasyonu, tek bir işlemde harcayacağınız mutlak maksimum tutarı belirlemenize olanak tanır. Bir teklif sınırı belirlemeniz, daha fazla harcamanın olmayacağı anlamına gelir. Teklif başlığı ayarlamanın, aldığınız yerleşimleri azaltabileceğini unutmayın.

5. Dikkatli Planlama Uygulaması

Bu Facebook reklam optimizasyonu stratejisi, tüm veya en çok reklam kampanyalarına uygulanmayacak, ancak bazıları için son derece işe yarayacak. Dikkatli zaman planlaması, reklamlarınızı, kullanıcıların tıklama olasılığının yüksek olduğu en yoğun zamanlarda göstererek kampanyalarınızı optimize etmenize yardımcı olabilir. Buna “gün bölümleme” denir ve reklamlarınızın yayınlanmasını istediğiniz günleri ve saatleri seçmenize izin verir. Kitlenizin gün içinde reklamınızla etkileşimde bulunacağını, ancak yalnızca gece gerçekte dönüşüm gerçekleştirebileceğini fark ederseniz, kampanyalarınızı yalnızca akşamları yayınlamak üzere planlamanıza yardımcı olabilir.

6. A / B Testi Farklı Reklamlar

A / B testi, orada en etkili Facebook reklam optimizasyon seçeneklerinden biridir. Ne de olsa, izleyicinin kontrol etmeden ve öğrenmeden nelere cevap vereceğini bilmek için başka hiçbir doğru yol yoktur. Reklamlarınızın farklı yaratıcı yönlerini bilinçli olarak test ettiğinizden emin olun. Bu, kopyanızı, reklam biçimini ve seçtiğiniz görsel bileşenleri içerir. Neleri test edebileceğinizi örnekler şunları içerir:

Ürününüzü nasıl kullanacağınız konusunda bir eğitici aracılığıyla kullanıcıları çeken Carousel reklamları
Markanızla ilgili hikayeler veya ürünlerinizin nasıl üretildiğini anlatan videolar
İndirimler veya eşantiyonlar gibi teklifler
Tuval reklamlar veya koleksiyon reklamları gibi reklam biçimleri
Bu kampanyaları dikkatlice izleyin ve hangileri için çalışıyor ve hangilerinin olmadığını görün.

Sonuç

Facebook reklam optimizasyonunun biraz zaman alabileceğini ve kitleniz için en iyi olanı görmek için farklı stratejiler denerken biraz fazladan reklam harcamasına neden olacağını unutmamalısınız. Ancak uzun vadede, dikkatli yönetim ve optimizasyon stratejileri, reklamlarınızdaki yatırım getirisini artırmanıza yardımcı olacak, daha fazla para kazandığınızdan ve fazla harcama yapmadığınızdan emin olmanıza yardımcı olacaktır. Facebok reklam ipucu yazımızda anlattıklarımızı göz ardı etmemelisiniz.