Facebook Reklam Özellikleri

Facebook reklam özellikleri, kullanıcılarına sunmuş olduğu reklam hizmetleri konusunda sürekli yenilikler ve değişiklikler yapmaktadır. 2017 yılının Eylül ayında Power Editör ve Reklam Yöneticisi seçeneklerini bir araya getiren güncel bir Reklam arayüzü kullanıcıların hizmetine sunuldu. Bu arayüz doğrultusunda kullanıcıların da dikkatini çekmek istedikleri birkaç konu bulunmaktadır. Bunlar;

Reklam Oluşturma; Bu süreç içerisinde, rehberli oluşturma ve hızlı oluşturma akışı olmak üzere iki farklı iş akışı bulunmaktadır. Rehberli oluşturma akışı, reklam oluşturma aşamaları süresince reklam verenlere yol göstermektedir. Hızlı oluşturma akışı, kampanyalarınızı hızlı bir şekilde oluşturmanıza olanak tanır.

 Reklamları Düzenleme; Reklamlarınız içerisinde yaptığınız düzenlemeleri hemen yayınlayabilir ya da daha sonra yayınlamak üzere kaydederek işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Raporları Kullanmak; Raporlar, reklam yöneticisi içerisinde bulunan ana menü kısmındaki Reklam raporları içerisinde bulunmaktadır. Bu alanda raporlarınızı oluşturabilir ve özelleştirebilirsiniz.