Facebook Reklam Performansındaki Sorunları Giderme

Facebook reklam performansındaki Facebook sorun giderme için öncelikli olarak sorunların neden kaynaklandığını kesinleştirmeniz gerekmektedir. Oluşan sorunlar; reklam onaylanmaması, durdurulmuş reklam, harcama sınırına gelme uyarısı, plan gibi nedenlerden kaynaklı olabilmektedir.

Reklam onaylanmaması: Oluşturmuş olduğunuz reklamlar eğer Facebook ilkelerine uymuyorsa Facebook bu reklamların yayınlanması için gerekli onayı vermemektedir. Bu nedenden dolayı oluşan sorunlar için reklamınızda gerekli düzenlemeleri yaparak halledebilirsiniz.

Durdurulmuş reklam: Kampanyanız, reklam setiniz ya da reklamınızın yayınlanması durdurulmuşsa eğer gösterimi yapılamaz. Bu durumda Facebook yardım merkezinden konu ile ilgili olarak detaylı bilgileri alabilir ve bu sayede gerekli değişiklik ve düzenlemeleri yapabilirsiniz.

Harcama sınırına gelme uyarısı: Reklamlarınız için belirli bir harcama sınırı oluşturursanız, o sınıra ulaşıp bütçeniz tükendiği zaman reklamlarınızın yayınlanması sona ermektedir. Eğer reklamlarınızın yeniden yayınlanmasını istiyorsanız bütçeniz ile ilgili gerekli düzenlemeleri yapmanız gerekmektedir.

Plan: Yayınlanmayan reklamlarınızın ileri bir tarih için yayın ayarlaması yapılmadığından emin olmalısınız. Bu durumda reklamlarınız sizin seçmiş olduğunuz plan doğrultusunda yayınlanacaktır.

Yukarıda bahsettiğimiz konular reklamlarınızın performans dışı sorunlarından dolayı oluşmaktadır. Birde performans ile ilgili sorunlar bulunmaktadır. Onlar ise: Reklam setleri veya kampanyalar yeterli miktarda harcama yapmaması ve ücretlerin çok yüksek olmasından kaynaklı olanlardır.

Reklam setleri veya kampanyalar yeterli miktarda harcama yapmıyor: Bu sorun ile karşılaşıyorsanız bu durumda reklamlarınızın açık arttırmada rekabetçi olmadığını ve hedef kitlenizin yeterince sonuç vermediğini ve bundan dolayı reklamlarınızın yayınlanmasının duracağı anlamına gelmektedir.

Ücretler çok yüksek: Reklamlarınızın tutarlı bir şekilde yayınlanması gerçekleşiyor olabilir ancak harcadığınız ortalama ücretlerin çok yüksek olmasında dolayı sorun yaşamanız anlamına gelmektedir. Bu konuda Facebook sorun giderme için gerekli bilgilere yardım kısmından da ulaşabilirsiniz.