Facebook Reklam

Facebook, dünya çapında insanların ve firmaların birbirleriyle rahat bir şekilde her türlü fikir, düşünce ve olgularını paylaşabilecekleri bir platformdur. Yani bu sayede Facebook’ta yapacağınız her türlü paylaşımda milyonlarca insana ulaşabilme imkânınız vardır. Şirketler de ürünlerinin satışlarını arttırmak ve tanıtımlarını yapmak amacıyla Facebok’un hitap ettiği kitlelere ulamak için Facebook reklam hizmetini kullanmaktadırlar. Facebook reklam uygulamasını kullandığınız zaman hitap etmek istediğiniz kullanıcıların, yaşını, cinsiyetini, medeni durumunu seçebilme olanağınız bulunmaktadır.
Facebook reklam, Google Adsense’in sunduğu ‘Tıklama Başına Maliyet’ reklamcılığı ile benzerlik göstermektedir. Facebook reklam, diğer reklam türlerinden farklı olarak kullanıcılarına; özel olarak hedeflenmiş reklam, daha ekonomik, daha çok esneklik gibi avantajlar sunmaktadır. Ayrıca cazip ödeme seçenekleri ile bütçenize göre reklam oluşturabilirsiniz.
Günümüzde herhangi bir ürün ve hizmet satışını, insanlara internet üzerinden ulaştırabileceğiniz en kesin yollardan biridir diyebiliriz. İnsanlar zamanlarının çoğunu Facebook kullanarak geçirdikleri için, internet üzerinden birçok reklam sayfalarını ziyaret etmektedirler. Bu şekilde verdiğiniz reklamlardan kolayca geri dönüşüm sağlayabilirsiniz.