Facebook Reklam Verme Hakkında

Facebook reklam verme işletme sahiplerinin hedefleri doğrultusunda kendilerini net bir şekilde tanıttıkları ücretli içerilerdir. Reklam verecek olanlar hedeflerine yönelik oluşturdukları kampanyalar ve kampanyalar içerisinde istedikleri hedeflere ulaşmalarına yardımcı olacak reklamlar oluştururlar.

Facebook reklamları işletmenizi tanıtmak, bilinirliğinizi arttırmak, satışlarınızı yükseltmek için reklamlar oluşturabilir ve bu reklamlarınızı video, görsel gibi farklı kategorilerle destekleyebilirsiniz.

 

 

Facebook’u her ay 1,8 milyarı aşkın insan kullanıyor.
ABD’de mobilde harcanan her 5 dakikadan 1’i Facebook veya Instagram’da geçiriliyor.
Instagram’ı her ay 500 milyon insan kullanıyor.

Yeni reklamveren kontrol listesi

Facebook reklam verirken özen göstermeniz gereken birkaç önemli nokta bulunmaktadır. Bunlar;

Reklam İlkelerimiz hakkında bilgi alın

Facebook reklam verme Facebook’un Reklam İlkeleri’nde, vermek istediğiniz reklamlardan hangilerinin kabul edilebilir olup olmadığını öğrenip bu doğrultuda sorunsuz reklamlar yayınlayabilirsiniz. Oluşturduğunuz reklamlar bazı ilkeler doğrultusunda incelendikten sonra yayınlanmaktadır.

Reklam verme amacınızı seçme

Facebook reklam verme den önce dikkat etmeniz gereken en önemli konu reklamlarınızı hangi amaç için oluşturduğunuzdur. Bazı işletmeler satışlarını arttırmak, bazıları daha fazla insan tarafından tanınmak için farklı farklı amaçlar doğrultusunda reklamlar vermektedir. Amacınızı belirleme yapmanız gereken ilk ve önemli bir aşamadır.

Reklam formatınızı seçin

Reklamlarınızı oluşturma amacınıza göre farklı görsel ve videolar kullanarak reklamlarınızın formatını belirleyebilirsiniz. Bu konu ile alakalı bilgilere Facebook Reklamları Kılavuzu’ndan ulaşabilirsiniz. Fotoğraf seçme ve Facebook reklamınızın metnini yazma hakkında da ipuçları alabilirsiniz.

Hedef kitlenizi seçin

Facebook reklamlarınızı oluşturduktan sonra belirli hedef kitle belirlemesi yaparsanız, reklamlarınız doğru insanlara ulaşır ve bu sayede daha kısa zamanda geri dönüşler alırsınız. Reklam hedef kitlenizi seçme veya özel hedef kitle oluşturma hakkında daha fazla bilgi alın.