Facebook Reklam Verme

Dünya genelinde 500, Türkiye’de ortalama 30 milyon kullanıcısı ile internet hayatımızın vazgeçilmezlerinden olan en büyük sosyal paylaşım sitesi Facebook, sadece eğlence amaçlı kullanılmamaktadır. Ürün ve hizmet satışı yapan firmalar, tanıtım yapmak, müşteri kazanmak ve bunun sonuncunda satışlarını arttırmak için Google Reklam gibi Facebok reklam verme uygulamasından yararlanmaktadırlar.

Öncelikle Facebook reklam verme ile ilgilenen kullanıcılara, Facebook reklamları hakkında biraz bilgi verelim. Kullanıcı profillerine göre hedefleme yapacağınız bir reklam türüdür. Reklamlarınızı tanıtmak istediğiniz kitlenin, cinsiyet, yaş, yaşadığı şehir, medeni hali, öğrenim durumu gibi kriterlerini belirleyebilmektesiniz. Reklamlar sizi belirlediğiniz şekilde bu kriterlere uygun olan kullanıcılar tarafından görülür ve ödemelerinizi tıklama olduğunda yaparsınız.
Facebook reklam verme işlemine başlayabilmeniz için ilk yapmanız gereken şey, bir Facebok sayfası oluşturmaktır. Sayfanızı oluşturma işleminiz Facebook tarafından onaylandıktan sonra, düzenleme işlemlerini tamamlamalısınız. Düzenlemelerin içinde, reklamınızın hangi kitlelere hitap edeceğinin belirlenmesi, kaç kişinin görebileceği gibi ayarlar girmektedir. Düzenleme işlemini tamamlayıp devam ettiğiniz zaman, text olarak reklamınızı hazırlayabiliyorsunuz. Bunun devamında bütçeleme işlemi gelmektedir. Bütçeleme içinde, tıklama başına ve gösterim başına seçenekleri bulunmaktadır. En son olarak kredi kartı işlemlerini de tamamlayıp reklamınızı yayınlamış oluyorsunuz.
Facebook reklam verme avantajlarından yararlanmak, kısa sürede geri dönüşümler sayesinde müşteri potansiyelinizi arttırmak için zaman kaybetmeden Facebook’un sizlere sunduğu bu hizmetinden yararlanın.