Facebook Reklam Vermek Çok Kolay

Mark Zuckerberg ve arkadaşları tarafından 2004 yılında kurulmuş olan Facebook, o zamanlarda sadece Harvard Üniversitesi öğrencileri tarafından kullanılırken, şimdi ise tüm dünyada etkin olarak kullanılmakta. Birçok farklı uygulama, oyun ve özellikler ile insanların hoş vakit geçirmesini sağlayan bu sitedeki kullanıcı kitlesini düşünürsek, böyle bir hacimdeki sitede reklam vermek oldukça faydalı olacaktır. Çünkü büyük veya küçük yaşta birçok kişiye hızlı ve net şekilde ulaşma imkanınız olacaktır.

Çeşitli arama motorları tarafından, arama sonuçlarında gösterilen reklamlarda yer almanın diğer bir alternatifi de, büyük hacimli web sitelerinde reklam almaktır. Facebook gibi dünya çapında tanınan bir siteye, facebook reklam vermek oldukça mantıklıdır. Bu sayede reklam konunuz ile ilgili etkin şekilde insanlara ulaşabilirsiniz.

Çoğunluğunun 15-30 yaş aralığının oluşturduğu ancak, her yaştan insanın aynı platformda bulunduğu Facebook reklam vermek için öncelikle bir sayfanızın olması şart. Bunun dışında facebook reklam vermek için bazı şartlar bulunuyor. Bunlara facebook reklam sözleşmesi linkinden ulaşabilirsiniz.

http://www.facebook.com/ad_guidelines.php

Facebook reklam vermek için, açmış olduğunuz sayfada, Applications sekmesi ve ardından Page manager linkleri ile Ad Campaigns bölümüne ulaşacaksınız. Bu kısımda Create an Ad bölümüyle reklamlarınızı oluşturabilirsiniz. Kısa sürede renk, font, ulaşacağınız kişi sayısı, bütçeniz ile ilgili ayarlamalar ile reklamlarınızı hazırlıyorsunuz. Bu işlemler sadece birkaç dakika sürüyor. Reklamlarınızın yayınlanması için en son olarak da ödeme yapıyorsunuz. Facebook reklam vermek için ödemenizi kredi kartınızla yapıyorsunuz. Ardından kısa sürede onay süreci tamamlanıyor ve reklamlarınız yayınlanmaya başlıyor.

Facebook reklamlarında sadece sizin belirlediğiniz özellikleri taşıyan kullanıcılar ve seçtiğiniz şehirlerdeki kullanıcılar tarafından görüntülenme imkanı sağlanıyor. Gösterimde olan reklamlarınızın ayrıntılı olarak da istatistiklerine ulaşabiliyorsunuz.