Facebook Reklam Vermek için 10 Neden

Sosyal medya, herhangi bir işletmenin dijital pazarlama stratejisinin bir parçası olmalıdır bu yazımızda Facebook reklam verme nedeni üzerinde duracağız. İçeriği paylaşmanın, bağlantılar oluşturmanın ve etkileşimde bulunmanın önemli bir yoludur, ancak, yalnızca organik trafik için kullanıyorsanız, sosyal medyanın potansiyelini kaçırıyorsunuz.

Sosyal reklamlar, kitlenizin daha da çoğuna düşük maliyetle ulaşmanıza olanak tanır. Ardından, bu kullanıcıları takipçilere dönüştürebilir ve onlara pazarlama yapmaya devam edebilirsiniz.

Ancak, sosyal medyayı doğru yapmak istiyorsanız, özellikle de reklamları kullanmanız gereken tek bir sosyal platform var: Facebook.

Facebook, sosyal medya pazarlaması için en popüler yer . Facebook özellikle yerel reklamverenler için popüler ve şu anda% 62’si tarafından kullanılıyor ve iyi bir sebeple.

Pek çok markanın Facebook reklam verme nedeni üzerinde duralım.

1. Facebook Reklamları Uygun Fiyatlıdır

Facebook’ta reklam vermek istediğiniz kadar paraya mal olabilir. Bütçenizi başlangıçtan itibaren siz belirlersiniz ve Facebook, bu tutarı doldurduğunuzda reklamınızı göstermeyi durdurur. Bütçeniz ne kadar yüksek olursa, o kadar çok kullanıcıya ulaşırsınız.

2. Facebook Reklamları Çalışması

Bir e-Marketer anketi , sosyal medya pazarlamacılarının% 96’sının, Facebook’u  en iyi sosyal medya platformunu düşündüklerini ortaya koymuştur.

3. İzleyiciniz Facebook’ta

Sadece hedeflemek istediğiniz kişilerin Facebook’taki hesaplarına sahip olmakla kalmayıp, aynı zamanda platformda günde ortalama 40 dakika harcıyorlar . Her ay 2 milyardan fazla kullanıcı bir hesaba sahip ve 1,55 milyarlık erişime sahip.

4. Belirli Kullanıcıları Hedefleyebilirsiniz

Facebook kullanıcılarının hakkında zengin bir bilgi birikimine sahiptir. Müşterileriniz olma olasılığı en yüksek olanları hedefleyerek bundan faydalanabilirsiniz.

Platform, yaş, cinsiyet, konum, iş unvanı, endüstri, medeni durum ve ilgi alanları gibi kriterleri belirtmenize izin verir. Ayrıca, bağlantılara (örneğin, sayfanızı zaten beğenen kullanıcıların arkadaşları) ve son satın alma işlemlerini ve yaşam olaylarını içeren davranışa göre filtreleme seçeneğiniz de vardır.

Başka bir hedefleme seçeneği, benzer kitleleri kullanmaktır . Bunlar, mevcut kitlenize benzer kullanıcılardan oluşur.

5. Facebook Yeniden Hedefleme Sunuyor

Doğru kullanıcılara ulaşmak için başka bir yol yeniden hedefleme yoludur. Bu, daha önce web sitenizi ziyaret eden, mobil uygulamanızı kullanan veya size e-posta adresini veren kullanıcıları hedeflemenize olanak tanır. İşinize zaten aşina oldukları için, premium içerik indirmeleri, ücretsiz deneme sürümleri başlatma veya satın alma işlemi yapma olasılıkları daha yüksektir.

6. Reklamların Kurulması Kolay

Facebook, bir reklam oluşturmayı kolaylaştırır, reklam türünü seçtiğiniz, kitlenizi tanımladığınız ve bütçenizi ve zaman çerçevenizi belirlediğiniz adımlarda sizi yönlendirir.

Ancak, süreç basit olmasına rağmen, son derece özelleştirilebilir. Çeşitli reklam biçimleri, yayınlama ve teklif seçeneklerinden birini seçebilirsiniz.

Örneğin, Facebook reklamları, tıpkı çevrimiçi reklamların çoğunluğu gibi mesela Google reklam ve Instagram reklam gibi tıklama başına ödeme modelini kullanır, ancak gösterim başına ödeme, ödeme başına ödeme veya işlem başına ödeme de seçeneklerdir.

7. Facebook Faydalı Analizler Sağlar

Facebook reklam verme nedeni olarak, bir satın alma çerçevesinde bulunamayacakları zaman kullanıcılara ulaşmanızı sağlar. Bir sınırlamadan ziyade, bu bir fırsat olabilir. Reklamlarınız bir satışa itmek için etkisiz olabilirken, marka bilinirliğini artırmak ve beslenmeye yönelik potansiyel müşterileri yakalamak için yararlı olabilir.

Şimdi, bu, reklamlarınızın başarısını daha da karmaşık hale getirebilir. Bununla birlikte, Facebook, hedeflerinizle ilgili bilgiler sunarak süreci basitleştirir. Bunların birçoğu sosyal kullanıcıların reklamlarınıza nasıl tepki verdiğiyle ilgilidir.

Örneğin, gösterimler, erişim ve sıklık hakkındaki verilere ek olarak, beğeniler, paylaşımlar, yorumlar, sayfa beğenileri ve tıklama oranları hakkında bilgi alırsınız. Tüm bu metrikler gerçek zamanlı olarak reklamlarınızda gerekli değişiklikleri yapmanıza olanak tanır.

8. Özel Düğme Ekleyebilir

Çoğu dijital reklam türünde, işletmenin web sitesinde bir açılış sayfasına yönlendiren bir CTA düğmesi bulunur. Bu, kullanıcıların karar vermeden önce daha fazla bilgiye ihtiyaç duyduklarında etkili olabilir. Bununla birlikte, aslında size iletişim bilgilerini sağlayan kullanıcıların yalnızca bir yüzdesiyle sonuçlanma eğilimindedir.

Facebook reklamlarıyla, kullanıcıları web sitenize gönderebilirsiniz, ancak başka seçenekleriniz de vardır. CTA düğmeleri Şimdi Uygula, Şimdi Rezervasyon Yap, Bize Ulaşın, İndir, Kaydol ve Daha Fazla Bilgi içerir.

9. Facebook Video Reklamları Sunuyor

Muhtemelen Facebook haber kaynağınızdaki yayınların çoğunun video olduğunu fark ettiniz. Bunun nedeni çoğu kullanıcının videoları içerik okumak için izlemeyi tercih etmesidir. Facebook, daha fazla dikkat çekmek için video reklamlar oluşturmanıza olanak tanır .

10. Reklamlar Organik Stratejinizi Destekliyor

Erişim için ödeme yapmak, özellikle stratejileri artırmak için ödeme yaptığınızda organik stratejinizi tamamlayabilir . Bu, hangi yayınları reklamlara dönüştürebileceğiniz hakkında dikkatli bir şekilde düşündüğünüzde en etkilidir.

Örneğin, reklamlar size belirli bir gönderiyi hiper-alakalı bulabilecek belirli kullanıcıları hedeflemek için ideal bir fırsat sunar. Bu kullanıcıların bir yüzdesinin yayını paylaşması muhtemeldir, bu da içeriğinizin erişim için ödeme yapmanıza gerek kalmadan daha fazla kullanıcıya görünür hale geleceği anlamına gelir.

Reklamları kullanmanın başka bir yolu, sayfanızı takip etmekten yararlanan kullanıcılara erişmek. Bunun için en iyi performansa sahip yayınlarınızı tanıtmalısınız. Elbette, bir reklam stratejisinin amacı, sayfanız için yalnızca daha fazla beğeni kazanmak olmalıdır.

Bununla birlikte, alakalı demografileri hedeflerseniz, yayınlarınızla etkileşime geçmeye devam eden kullanıcılardan beğeniler alırsınız. Bu kullanıcılar sayfanızı beğendiklerinde, tüm bu içeriği organik olarak bulabilirler.

Son bir seçenek, bir etkinliği tanıtmaktır. Bir Facebook reklamını kullanarak bir etkinliğin görünürlüğünü artırarak, kullanıcıların newsfeed’lerinde görünür. Katılmayı tercih ederse, etkinliğiniz arkadaşlarına organik olarak görünecektir.

Sonuç

Facebook’ta reklam vermek, sosyal platformdaki erişiminizi genişletmenin önemli bir yoludur. Ayrıca, Facebook reklamları, markanız için farkındalığı artırarak, müşteri adaylarını çekerek ve hatta bazen kullanıcıları müşteriye dönüştürerek genel dijital pazarlamanızda bir rol oynar.