Facebook Teklif Stratejileri

Facebook teklif stratejileri maliyetleri kontrol etmek için kullanılan araçlardır. Nasıl ki bütçeler yapmış olduğunuz Facebook reklam maliyetlerinizi kontrol ediyorsa, Facebook teklif stratejileri de yapılan optimizasyon olayı başına uygulanan maliyetleri kontrol etmenize olanak tanır. Facebook’ta 2 çeşit teklif stratejisi bulunmaktadır. En düşük ücret ve hedef ücrettir.

En düşük ücret

Seçilen bu teklif stratejisi, reklam setiniz ile ilgili olarak bütçenizin tamamını gün veya reklam yayınlanma süresi sonucuna kadar harcamasını sağlamanın yanı sıra, optimizasyon başına en düşük teklif ücretini vermesini de sağlar.

Hedef ücret

Bu strateji ise, sizin hedeflemiş olduğunuz ücrete mümkün olan en yakın optimizasyon başına ortalama ücret elde etmeyi amaçlamak adına teklif verilmesini sağlar. Bu ücret stratejisi sadece pazarlama amacıyla açılmış olan reklam setleri üzerinden verilmektedir.

Reklamlarınızdaki teklif stratejilerini değiştirmek için, reklam yöneticisine gidin ardından değişiklik yapmak istediğiniz kampanya ya da reklam seti üzerine gelerek düzenle’ye tıklayın ve ardından gerçekleştirmek istediğiniz değişiklikleri yaparak paylaş dedikten sonra işleminizi tamamlamış olursunuz. Yapmış olduğunuz değişiklikler reklamlarınıza hemen uygulanmaktadır.