Facebook videolu reklam dönemi başlıyor!

Tüm dünya üzerinde yaygın bir şekilde kullanılan ve insanların gün geçtikçe daha da bağımlısı olduğu sosyal ağlar içerisinde en fazla rağbeti gören Facebook, kullanıcılarını memnun etmek için bünyesinde yaptığı birçok yeniliğe, gün geçtikçe farklı hizmetleri de eklemektedir.
Bunlardan en yenisi, 2013’ün nisan ayında hizmete sunulacak olan, haber kaynağı bölümündeki videolu reklamlar servisidir. Bu uygulamaya dair yapılan açıklamalara göre; gösterilen reklamlar 15 saniye sürecek ve otomatik olarak oynamaya başlayacaktır. Bu servis sayesinde kuşkusuz gösterilen reklam gelirlerinde büyük bir artış olması beklenmektedir.
Reklam sahiplerine getireceği yararların dışında, kullanıcılar açısından pek hoşa gidilecek bir uygulama olmayacağını belirten görüşlerde bulunmaktadır. İnsanların vazgeçemediği en büyük soysal ağ olan Facebook, kullanıcılarına hoşnut etmeyen uygulamalar sunsa bile çok kullanıcı kaybetmemektedir. Yaptığı bütün yenilikler ve hizmetler sayesinde kullanıcı sayısını istikrarlı bir şekilde artırmayı başarmıştır.
Yeniliklerine yenilik eklemeye devam eden Facebook, bu yeni uygulamayla nasıl ses getireceği merakla beklenmektedir. Facebook, kullanıcısı olan dünya üzerindeki milyonlarca insanın dikkatini üzerinde tutmak için daha çok yeniliklerle karşımıza çıkmaya devam edecek gibi durmaktadır.