Facebook’da ücretli mesaj gönderme başlıyor mu?

Dünya üzerinde milyonlarca kullanıcıya sahip, en büyük sosyal site olan Facebook, bünyesinde yaptığı yeniliklerle her zaman adından söz ettirmeyi başarmıştır. İşte Facebooktan kullanıcılarına bir yenilik daha…
Son yıllarda mesajlaşma özelliği üzerinde çok fazla yenilik yapan Facebook, bunların arasında bir yenisini daha eklemek üzere olduğunu bildirmiştir. Mesajlarda meydana getirdiği gelişmeler arasında en son filtreleme özelliği bulunmaktadır.
Facebook, yeni oluşturacağı yeniliği öncelikle bir grup üzerinde test etme yoluna gitmiştir. Buna göre, Facebook kullanıcısı olan insanların, arkadaşları olmayan kişilerle bağlantı kurmak için, onlara mesaj atmak uğruna para vermeyi göze alıp almayacakları değerlendirilecektir.
Facebookta arkadaşlarınızdan gelen mesajlar normal olarak gelen kutusunda gösterilmektedir. Ancak arkadaşınız olmayan kişilerin size gönderdiği mesajlar diğer bölümüne düşmektedir. İnsanlar bu bölümü sık sık ziyaret etmedikleri için, gönderilen mesajlar zamanla unutulup gitmektedir. Bunun üzerine Facebook mesajlar bölümünde tekrar değişikliklere gitmiştir.
Paralı mesaj atma kısmına gelirsek, Facebook bu konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda insanların haftada sadece 1 defa paralı mesaj atabileceklerinin altını çizerek söylemektedir. Arkadaşlarınızla yaptığınız konuşma ve mesajlaşmalarda herhangi bir değişikliğe gidilmemiştir.
Facebook’un paralı mesaj gönderme yeniliğinin şuan sadece Amerika bölgesinde ve test durumunda olduğunu tekrarlamakta fayda var. Eğer test sonucu olumlu olursa yakın zamanda tüm dünya kullanıcılarının hizmetine olacak paralı mesaj gönderme yeniliği getirilecektir. Bu uygulama sonrasında herkesten mesaj alabilme seçenekleri de değişmiş olacaktır.