Gangam Style 1 milyar izlenme sayısı ile Yotube tarihinde rekor kırdı

Bünyesinde barındırdığı videolar her konu da ve türde videolar sayesinde milyonlarca kullanıcıya sahip olan Youtube, dünyanın her yerindeki videolara erişim imkanı sağlamaktadır. Bu güne kadar birçok videonun milyonlar tarafından izlenmesine şahit olmuştur. Ancak Youtube, 2012 yılında kuruluş tarihinden itibaren ilk defa kendi içinde bir ilke sahip olmuştur.

Güney Koreli şarkıcı PSY’nin seslendirdiği şarkı olan ”Gangnam Style” , Youtube’da yayınlandığı günden itibaren izlenme oranıyla dikkatleri üzerinde toplamayı başarıp, her zaman üst sıralardaki yerini korumuştur. Şarkıya çekilen klip izlenme oranını ve şarkının bu kadar çok fenomen haline gelmesini etkileyen en büyük etkendir kuşkusuz. Klipte oynanan dans büyük bir beğeni toplayıp, milyonlarca hayran sayısına ulaşmıştır. Öyle ki, bir çok amatör insanlar tarafından her yerde taklit edilmeye başlanmıştır.

Çok kısa bir süre de Youtube ‘nin en çok izlenen videosu olmuştur.  1 milyar izleyici sayısına ulaşarak, Youtube, üzerinde bir ilke imza atmıştır. Bu başarı insanların bir şeyin daha farkına varmasını sağlamıştır. popülarite de teknolojini rolü bu örnekle kendini daha da belli etmiştir. Şarkı büyük bir kitleye hitap etmekle kalmayıp, ABD Başkanı Barack Obama’nın karşısına kadar çıkmıştır.