Google Ads Reklam Alma

Google Ads reklam alma doğrultusunda reklam yayınlamak, müşterilerinize hızlı ve doğrudan ulaşmanın en net  yoludur. Ancak Google Ads reklam alma yöntemi nedir ve nasıl olur? Bu soruların cevabı Google Ads konusunun içerisinde saklıdır. Tüm bu işlemlerinizi orjinal Google Ads paneli üzerinden yapabilirsiniz.

Google Ads’in çeşitli firmaların danışmanlığını yaptığı ve ülkemizde de yaygın olarak kullanılmaya başladığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Ancak her firmadan alacağınız hizmette en dikkat etmeniz gereken nokta orijinal Google Ads paneli kullanıyor olması gerektiğidir. Google reklam alma aşamasında mutlaka hizmet alacağınız firmaya orijinal panel kullanıp kullanmadığını sormalısınız.

Google Ads reklam alma aşamasında öncelikle kabaca belirlemeniz gereken konular, reklamlara ayırmayı düşündüğünüz bütçeyi düzenlemek ile başlamaktadır. Ardından hedef kitlenize yönelik hangi arama sonuçlarında reklamlarınızın yayınlanması gerektiğini belirlemelisiniz. Bu konu doğrudan reklamın amacına ulaşıp ulaşmamasını etkiler. Çünkü oyun sektöründe faaliyet verirken, program kelimesi kullanmanız, sizin reklamlardan hedeflediğiniz kitle dışında kullanıcılara ulaşır. Bu da reklam verimliliğinizi düşürür. Google Ads reklam alma aşamasında bir de dikkat çekici, kısa ve anlaşılır tanıtım yazısı yazmalısınız. Reklamlarda linkinizin açıklaması olarak yer alacaktır.

Google Ads reklam alma aşamasında reklamlarınız için hedef kitle seçerken, belirleyeceğiniz koordinatlara belirlediğiniz mesafelerde yakın olan şehirlerden giren kullanıcılara yönelik bir ayarlama yapma imkanınız da bulunuyor. Daha çok yöresel hizmetlere yönelik olan bu özellik, örneğin İstanbul şehrindesiniz ve çok uzun mesafelere nakliye nedeniyle ulaşma imkanınız yok ise, yakın çevre olan sadece Kocaeli ve Edirne gibi bölgelerdeki kullanıcıların reklamlarınızı görmesini sağlayabilirsiniz. Kısaca Google Ads ile siz isteklerinizi belirleyin yeter. Geriye sadece reklamların yayınlanması ve müşterilerinizin size ulaşmasını beklemek kalacak.

Google Ads reklam alma aşaması yaklaşık 2 saat ile 10 saat arasında değişen bir onay sürecine tabi tutulur. Ardından anlık olarak reklamlarınızın gösterim ve tıklanma oranları ile ilgili ayrıntılı istatistiklere ulaşabilirsiniz.