Google AdSense ile Para Kazanmak

İnternet reklamcılığının en önde giden firması diğer bir deyişle aslında rakipsiz firması Google AdSense ile web sitelerinize reklam alıp sizde para kazanabilirsiniz. Yaklaşık olarak 10 yıllık bir geçmişe sahip olan Google AdSense reklamlarının kaynağı Google AdWords’e reklam veren firmalar yada kişilerdir.
Web sitenize reklam almak istiyorsanız öncelikle yapmanız gereken bir Google hesabı alıp Google veritabanına kayıt olmaktır. Zaten bir Google hesabınız var ise o zaman www.google.com/adsense linkine giderek Google hesabınızla AdSense ile Google’a giriş yapın. Ardından reklam almak istediğiniz web sitesini Google AdSense ye kayıt edin ve size verilecek olan site doğrulama seçeneklerinden bir tanesini seçin ve seçtiğiniz yöntem ile web sitenizin gerçekten size ait olduğunu doğrulayın. Bu işlemin ardından artık Google’dan reklam alabilirsiniz. Reklamlarınızı oluşturmak için üst menüden reklamlarım sekmesine tıklayın açılan sayfada yeni reklam bildirimine basın ve devam edin. Açılan Sayfada;
· Ad kutucuğuna reklamınızı adlandırın

· Reklam boyutunu seçin

· Reklam türünü seçin

· Yedek reklamlar seçeneğinden size uygun olanını seçin

· Reklam stillerinden size uygun olanı seçin bu işlemi yaparken ön izleme ile oluşturduğunuz reklamın nasıl görüneceğine bakabilir reklamın görünüşünü değiştirebilirsiniz.

· Kaydet ve kodu al seçeneğine basın ve Google’ın size vermiş olduğu bu kodları sitenizde uygun alana yerleştirin

Yeni bir reklam oluşturmak için bu işlemleri sürekli tekrar edebilirsiniz. Google web sitenize yerleştirdiğiniz kodu inceleyecek ve onay verdikten sonra web sitenizde reklamlar çalışmaya başlayacaktır. Bu işlemlerin ardından artık Google AdWords seçenekleri ile reklam verenlerin reklam başına vermiş olduğun ücretle reklamlara tıklanma sayısı çarpılacak ona göre size bir kazanç sağlayacaktır. Son bir uyarı yapmak gerekirse reklam almadan önce reklam alma koşullarını ve şartnamesini okuyarak bilgi sahibi olmanız sizin faydanıza olacaktır.