Google AdSense Para Kazanma

Google AdSense Para Kazanma ? Google Adsense blogcuların ve Webmasterların en sevilen blog para kazanma yöntemlerinden biridir. Web sitesi sahiplerinin çoğunluğu, özellikle de blog yazarları, Adsense hesaplarının kariyerinin başında onaylanmasını dört gözle bekliyorlar.

Google Adsense ile para kazanma sürecini yıkacağım – para kazanma işine Adsense ile daha iyi bir başlangıç ​​yapmanıza yardımcı olabilir. Ancak unutmayın ki Google Adsense kuşkusuz PPC reklamları yayıncılığında liderdir, ancak bağlı kuruluş pazarlaması ve freelance gibi diğer para kazanma yöntemlerini gözardı etmeyin .

Doğrudur ki hemen hemen her başarılı blog yazarı , Google Adsense ile blogculuk yolculuğuna başlar ve arenaya katılan birçok blog yazarı hala aynı şeyi yapıyor ve ilginç olanı, Adsense fırsatını her zamankinden daha fazla kavramak istiyorlar.

Bu yüzden Google Adsense programında çok fazla dikkat düşündüğümde, o zaman bu konuyla ilgili biraz ışık tutmaya karar verdim ve önerilerimin Google Adsense kazançlarınızı çok yakında başlatmanıza yardımcı olacağını umuyorum.

Google Adsense Hesabına Başvurmadan Önce Yapılması Gerekenler:

Pekala, dürüst olalım, Adsense artık bir gün kolay değil. Şeyler bir kez 2006, 2007 ve 2008’de geri döndüğünüz gibi değil, şu anda 2018’dir, ancak iyi bir şey yalnız değilsiniz!

Yaşınız :

Ulusal bir kimliğe sahip olmakla 18 yaşından küçük olmalısın. Bundan daha gençseniz, ebeveyn / vasi adınızı yazmayı düşünün veya Google’dan çek / ödemeler almak için bir bankada akrabanızla ortak bir hesap açmanız gerekebilir.

Kalite İçeriği:

Google, piyasada kopyalanmış, çoğaltılmış veya zaten mevcut içerik aramaktadır. Google’ın gerçekten aradığı şey, piyasada halihazırda mevcut olmayan kaliteli içeriktir. Bu, dilbilgisel olarak doğru, benzersiz olmalı ve aradıkları konuyla ilgili kullanıcıya kaliteli bilgi vermelidir.

Hayır Gizlilik Politikası, Hakkımızda veya İletişim Sayfası:

Eğer adsense’den çevrimiçi para kazanmak konusunda ciddi iseniz, o zaman web siteniz ve blogunuzla ciddi olmalısınız. Kendiniz ve web siteniz hakkında profesyonellik göstermek için gizlilik politikası, durum şartları, hakkımızda bilgi ekleyin ve bize ulaşın.

Adres detayları :

Adsense için Başvuru yaparken, doğru ev adresini yazdığınızdan emin olun çünkü Google, çapraz kontrol için size belirtilen adresiniz üzerinde bir pin gönderir.

İçeriğinizi Kontrol Edin:

Zaten akılda tutmanız gereken içerik taktiklerinin azından bahsettiğim halde, aynı zamanda bir şey daha var; bu da nişler. Aşağıda, adsense’in beğenmediği nişlerden bazıları bulunmaktadır; dolayısıyla aşağıdaki kategorilere göre bir siteniz varsa, adsense önermiyoruz.

İçerik, Adsense Politikalarına Aykırıdır
 • Pornografi / yetişkin malzemeleri
 • Korsan İçerik
 • Hacking veya Cracking Öğreticiler
 • Yasadışı Uyuşturucular / Ekipman
 • Herhangi bir Yasadışı Şeyler
 • AdSense tarafından desteklenen birkaç dil vardır, bu nedenle blog dilinizin bu listede bulunduğundan emin olun.

Google Adsense tarafından hangi dillerin desteklendiğini kontrol edin .

Google Adsense Hesabı Nasıl Başvurulur? :

Google AdSense hesabı için nasıl başvuracağımıza geçelim .

Ülkenizle birlikte web sitenizi / blog URL’inizi ve Google AdSense politikalarına uyacağınızı kabul etmek için bir işaret işareti yazmanız gerekebilir.

Form gönderildikten sonra, Google’dan bir yanıt görmek için 24 ila 48 saat beklemeniz istenecektir.

Google Adsense ile kazanmaya başlamak için benimsemeniz gereken ipuçları şunlardır:

Bir web sitesine başladıktan sonra kafanızda kalmaya devam etmeniz gereken bazı şeyler şunlardır:

Google Adsense için Başvurmak İçin Acele etmeyin

Blogcuların yapacağı büyük hatalar, bloglarını başlattıktan birkaç gün sonra Google Adsense programına başvurmalarıdır. Almak yanlış adım. Çünkü yayınladığınız makalelerin sayısı değil, blogunuza ne kadar yük bindiğinizle ilgilidir. Bazı otorite oluşturmak, dikkatini çekmek ve organik ziyaretçilerin gelmeye başlamasına izin verin, daha sonra Google Adsense’ye başvurun. Blog başlattıktan sonra 2-3 ay sürerse endişelenmeyin, çünkü buna değecektir.

Google Reklam Yerleşimini Test Edin

Reklamları bir bloga koymak için farklı yerler var. Reklamları blogunuzun farklı yerlerine yerleştirerek denemeyi deneyin. Belli yerlerde 4 hafta boyunca bir dizi reklam test etmeniz ve bundan sonra ne olacağını göreceğiniz daha sonra, blog’un farklı yerlerinde bulunan bir sonraki reklam grubuyla karşılaştırmanız daha iyi. Adsense kazançında bir değişiklik görebilirsiniz.

İçeriği Tutarlı Olarak Yaz

Tutarlılık başarının anahtarıdır. İçeriğiniz düzenli olarak yazılacağınız zaman, içeriğinizin arama motorlarında yüksek sıralamaya başlama şansı artar. Benzer şekilde, içeriğiniz belirli kitleye uygunsa ve paylaşmaya başladıklarında, içeriğiniz sosyal medyada viral olabilir. Bir içeriğin sosyal medyada neden paylaşıldığına ilişkin farklı faktörler vardır. Örneğin, belirli bir problemi çözerse ya da belirli bir grup için yazılmışsa ya da kitlesel bir konuyu ele alıyorsa ya da bazı ilgili haberleri kesiyorsa, o zaman çok fazla dikkat çekiyor.

Niş üzerinde odaklanın

Google Adsense kazanımı, tıklamaların yanı sıra ziyaretçi sayısı ve sayfa görüntülemelerine de çok bağlıdır. Bu, Adsense’den para kazanmak için blogunuzda düzenli ziyaretçilerin bulunduğu bir paketinizin olması gerektiği anlamına gelir. Nişinizde zaman içinde daha fazla yetki alması için içerik oluşturmanız önerilir. Öte yandan, farklı içerik türlerini karıştırırsanız hiçbir şey sıralamamaya son vereceksiniz ve zaman içinde yetkileri oluşturma konusunda başarısız olabilirsiniz. Nişinize odaklanın ve bir otorite blogu yapmak için nişinizin olası her yönünü kapsamaya çalışın. Durumda, yüksek ödemeli nişlerden bahsetmediğimi düşünüyorsanız, bunun nedeni, yüksek faiz ödemeyen niş yerine, ilgilenmediği nişe odaklanılması gerektiğidir Takipte.

Coğrafi Etki

Blog ziyaretçilerinin coğrafi konumu Google Adsense kazanç çok sayılır. ABD veya İngiltere’den veya Avustralya’dan yapılan bir tıklamanın Kenya veya Zimbabwe veya Butan’tan yapılan tıklama ile karşılaştırılamayacağı gerçeğidir. Ziyaretçileri ABD, Kanada, Avustralya ve İngiltere gibi ülkelerden almanın tek yolu, bu ülkelerin insanlarının okumak istedikleri içeriği yaratmaktır. Bu stratejinin kısayolu yok. Blog ziyaretçilerinizin çoğunluğu bu ülkelerden geliyorsa, AdSense geliriniz muhtemelen Asya trafiğine sahip bir blog’dan daha fazla olacaktır.

Blog Tasarımı ve Düzen

Alakasız gelebilir ama gelir kazanma söz konusu olduğunda önemi var. Blog tasarımınız (tema) cazip değilse, okuyucular içeriğinize sadık kalmayacaktır. Güzel bir tasarım hazırladıysanız, ziyaretçiler daha uzun kalacak ve içeriğinizle etkileşimde bulunacaklar. Blog tasarımınız daha az çekici ve simetri içermiyorsa, tıklanabilirlik azalacak ve ziyaretçilerin sitede daha az zaman harcaması muhtemel. Bu nedenle, blog tasarımına herhangi bir maliyetle dikkat edin.

Adsense için farklı reklam birimleri nelerdir?

Adsense, çeşitli kategorilere bağlı olarak çeşitli reklam birimlerini desteklemektedir.

 • Metin Reklamlar
 • Görüntülü Reklam veya Resim Reklamları
 • Video Reklamlar [Adsense şimdi onları desteklemeyi durdurdu]
 • Reklam Bağlantı Birimleri
 • Yem Reklamları

Referanslarınız için, Google Reklam Boyutları Kılavuzu’nu tamamlamanız için bir bağlantı var .

Önerilen AdSense Reklam Biçimleri

Etkileşimli, takip eden adsense reklam biçimleri üzerindeki çoğunluk yaygın şekilde kullanılmaktadır.

 • 336 x 280 – Büyük Dikdörtgen
 • 300 x 250 – Dikdörtgen
 • 728 x 90 – Liderlik Tablosu
 • 160 x 600 – Geniş Gökdelen

Önerilen Kaynaklar: Adsense’de Reklam Birimi Nasıl Oluşturulur?

Yüksek Ödenen Google Adsense Anahtar Kelimeleri

Tutkulu olduğunuz konularda çalışmanızı kesinlikle öneririm, ancak şu nişlerden herhangi birini yazmaya tutkulu iseniz kendinizi şanslı hissedin:

Yüksek Ödenen Adsense Anahtar Kelimeler
 • Sigorta
 • Avukat
 • Bankacılık / Kredi Kartı / Tasarruf Hesapları / Kredi
 • Ev Finansmanı / İpotek / Otomobil Finansmanı
 • Bağış / STK
 • Sağlık
 • Avukat
 • Barındırma

Google Adwords Çevrimiçi reklam vermeye çalışıyorsanız, o zaman Adwords doğru bir platformdur.

Adsense Reklamlarını Yayınlamaya Başlayınca 3 Önlem alınmalıdır

Tamam, şimdi onaylanmış bir hesabın var, şimdi sıradaki şey, ne yapmanızı, ne pahasına olursa olsun onlardan kaçınmanızı önermediğim birkaç şey.

Kendi Google reklamlarınızı tıklamayın veya insanların tıklamalarını önermeyin

Google, bunu politika kılavuzunda belirttiğimiz gibi , kendi reklamlarınızı herhangi bir ücret ödemeden tıklamamanız veya insanlardan yapmalarını istememeniz gerektiğini, kısa vadede para kazanmanın iyi bir yolu olarak görünebilir ancak politika dışı olacak, etik olmayan ve uzun vadede daha fazla zarar vereceği için, AdSense hesabınızın kalıcı olarak askıya alınması / feshedilmesine neden olacaktır.

 E-postayla Reklam Göndermek

Aç gözlü olursanız ve e-postayla reklam gönderilme gibi şeyleri yapmaya çalışırsanız maalesef bu Adsense politikalarına aykırıdır, bundan kaçının.

Reklamları ziyaretçileri teşvik

Tamam, şimdi reklam yerleşiminizin fakir olması gerektiğini söylemiyoruz, ancak burada söylemeye çalıştığımız, bazı insanlar reklamları başka başka şeylerle yanlış etiketleyebiliyor veya ziyaretçileri, bilmeden onları tıklamaya teşvik ediyor. Adsense kesinlikle buna karşıdır.