Google AdWords Faturalandırma – Otomatikten Manuel Ödemeye Geçiş

AdWords hesabınızın ödeme yöntemini otomatik ödemeden manuel ödemeye geçiş, siz reklamverenlerimiz tarafından sıklıkla karşılanan sorunlardan birtanesi. Bugün, AdWords Faturalandırma Uzmanı Birkan İçaçan tarafından seslendirilen bu videoda; otomatik ödemeden manuel ödemeye geçiş hakkında sizleri bilgilendirmek istiyoruz.
Ödeme yönteminizin, otomatik ödemeden manuel ödemeye geçiş işlemini gerçekleştirebilmemiz için öncelikle etkin bir ödeme yönteminizin olması gerekir. Örneğin, kredi kartı kullanarak hesap bakiyenizi ve son 1 hafta içerisinde yaptığınız harcama tutarını ödemeniz gerekir. Ödeyeceğiniz bu tutar hesap bakiyenize eklenecek ve manuel ödeme yöntemine geçiş yaptığınızda reklamlarınızın kesintiye uğramadan yayınlanmaya devam etmesini sağlayacaktır.

Kredi kartıyla geçerli bakiyenizin ve son 1 hafta içerisindeki harcamanızın toplamına karşılık gelen ödemeyi yaptıktan sonra AdWords Destek Ekibine ulaşarak talebinizi iletirseniz, sizinle ilgilenecek olan AdWords uzmanları, hesabınızın otomatik ödemeden manuel ödemeye geçişini gerçekleştirilecektir. Yeni ödeme yönteminizi kullanarak, AdWords ile başarılı google reklam vermenizi diliyoruz.


Kaynak: http://www.youtube.com/watch?v=y06ROMgPSDA

Cüneyt Ünar
Google AdWords Uzmanı