Google AdWords Google Ads Oldu

Google Ads en son özelliklerden yararlanarak zamandan tasarruf edebilir ve reklamcılık çabalarınızdan en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olabilirsiniz.

Bu yıl, Google, bazı yararlı güncellemeleri zaten kullanıma sunmuştu. Ancak, hiçbir şey Google’ın reklam ürünlerinin tam bir markasını duyurduğu 27 Haziran’da gerçekleşen hiçbir şeyle karşılaştırılmıyor.

24 Temmuz’da Google AdWords Google Ads haline geliyor. Birleştirilecek olacak, DoubleClick ve Google Analytics 360 yepyeni Google Pazarlama Platformu ve Google Ads Yöneticisi başlatılacaktır.

Bu değişiklikler hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız doğru yere geldiniz.

Google AdWords Google Ads oldu!

Son zamanlarda Google AdWords hesabınıza giriş yaptıysanız, bu mesajı fark etmiş olabilirsiniz:

“Google AdWords yakında Google Ads olacak. Yardım Merkezi ve yeni AdWords deneyimi, 24 Temmuz 2018’den başlayarak yeni markamızı yansıtacak.”

Peki, bu ne anlama geliyor? Bunu neden yapıyorlar ve neler değişiyor?

Bildiğimiz: 24 Temmuz’da, Google AdWords artık Google AdWords olmayacak. Bunun yerine, Google AdWords, Google Ads adlı yeni bir markalı platforma geçiyor.

Google Reklamları yine de Google AdWords’ün aynı özelliklerini ve ağını paketleyecektir:

Arama ağı
Görüntülü ağ
Video
Peki, ne değişiyor?

Google’a göre, 24 Temmuz’da, Google reklam kullanıcıları platform, web sitesi, faturalandırma ve yardım merkezine yansıtılan yeni marka adını ve logoyu görmeye başlayacak.

Adwords.google.com adresinden AdWords’e giriş yapmak yerine, ads.google.com adresinden Google Reklamlarına giriş yapacaksınız.

Neyse ki, Google yeni güncellemenin yayınlanmasıyla net bir şey yaptı:

Google Reklamları markalamasındaki değişiklikler , kampanya performansınızı, navigasyonunuzu veya raporlamanızı etkilemez. ”

Yeni Google Reklamcılığı deneyimi, çok kanallı reklamcılığın kolaylığına yoğunlaşacak ve aramadan videoya, daha sorunsuz bir deneyim için videoya bağlantı sağlayacak.

Bu yeni markalar, her boyuttaki reklamverenlerin ve yayıncıların işletmeleri için doğru çözümleri seçmelerine yardımcı olacak, böylece değerli, güvenilir reklamlar ve tüketiciler ve kanallar arasında tüketiciler için doğru deneyimler sunabilmelerini daha da kolaylaştıracak.

Dolayısıyla, temelde, Google reklam , işletmelerin AdWords hakkında sevdikleri ve müşterilere daha kolay ulaşma sürecini daha da kolaylaştıracak tüm araçları bulabilecekleri bir platformdur.

Google’a göre, yeni Google Ads arayüzü de küçük işletme reklamverenleri için bazı ciddi şeyler topluyor:

“Çevrimiçi reklamcılığa başlamak için her zamankinden daha kolay hale getiren yeni kampanya türleri”.

Buna ek olarak, Google her zamankinden daha fazla öğrenimi getiriyor:

Küçük işletmelere daha fazla yardım sağlamak ve “herhangi bir ağır kaldırma olmadan” daha iyi sonuçlar üretmek.

Kısa bir süre önce, AdWords, zamandan tasarruf etmenin ve sonuçları yönlendiren reklamlar oluşturmanın otomatik bir yolu olarak yeni ve geliştirilmiş reklam önerileri ekledi.

Bu duyurudan, Google’ın, reklamverenlerin kitlelerine başarılı bir şekilde ulaşma kolaylığını iyileştirmek için daha fazla zaman, para ve çaba harcadığı açıktır.

Daha derine inelim.

Akıllı Reklamlar: Google Reklamları için yeni varsayılan deneyim

Ürünler ve hizmetler veya bir Google iş ortağı sitesi veya Google Haritalar arayan insanlar düzinelerce farklı site, ağ ve platformda arama yapar.

Ve Google bu deneyimi sorunsuz hale getirmeye yardımcı olmaya çalışıyor. Her bir ağın birlikte çalıştığı tam entegre, çok kanallı bir deneyim.

Akıllı Reklamlara merhaba deyin – Google Reklamları için yeni varsayılan deneyim.

Akıllı Reklamlar ve Akıllı Kampanyalar yeni platformda “dakikalar içinde oluşturulabilir”, web sitesi ziyaretlerinden telefon görüşmelerine ve mağaza ziyaretlerine kadar her şeyi sürdürebilir.

Google’a göre , küçük işletme sahiplerinin % 90’ı, çevrimiçi reklamcılık hedeflerinin telefon aramaları, mağaza ziyaretleri veya çevrimiçi alışverişler almak olduğunu belirtiyor.

Akıllı Reklamlarla yeni bir kampanya oluştururken, işletmeniz için en uygun hedefleri seçerek başlarsınız.

Birden çok seçim yapabilir ve Google’ın, hedeflerinize yardımcı olacak birden fazla platformda kullanıcılara ulaşmanız için bir plan hazırlamasını sağlayabilirsiniz.

Beta testinde bulunan yeni Akıllı Reklamlar platformunda, bir reklamveren, satışlarını yalnızca ilk 60 gün içinde ikiye katlamayı başardı.

Yeni reklam türleriyle, reklamlarınıza ortak web sitelerinde görünecek resimleri hızlı bir şekilde ekleyebilirsiniz:

Bu yeni “Görüntü Seçici” özelliği, A / B test görüntülerini otomatik olarak yapmanızı sağlar. Google, çalışmaya devam etmek için en iyi performansı seçecektir.

Bunun gibi yeni özellikler, hesaplarını yönetmek için daha az zamana sahip küçük işletmeler için çok fayda sağlayacak.

Google Ads, yeni akıllı kampanyaları önümüzdeki birkaç hafta ve aylar boyunca tüm reklamverenlere yavaşça sunacaktır.

Birlikte çalışmak için üç yeni “marka”
Bu yeni güncellemeyle, Google’ın üç farklı “marka” yayınlamasını bekliyoruz.

Google Ads : Eskiden Google AdWords olarak bilinen, artık Google Ads olarak adlandırılacak.
Bu platform, AdWords’ün sahip olduğu ve daha fazlasını içerecektir. Bu, arama ağı, görüntülü reklam ağı ve video reklamları anlamına gelir. Mevcut kuruma ek olarak, otomasyon ve makine öğrenimi gibi yeni özellikler daha büyük işlevler olacaktır.

Google Reklam Yöneticisi : Google Reklam Yöneticisi, yaygın olarak kullanılan iki aracı birleştiren yeni platformdur: DoubleClick Ad Exchange ve DoubleClick for Publishers.
Önümüzdeki aylarda, mevcut DoubleClick arayüzleri Reklam Yöneticisini yansıtacak. Bu platform, reklamverenlerin TV’lere, Apple Haberlerine, canlı yayınlara, AMP’ye, oyunlara, uygulamalara ve daha pek çok platformdaki kullanıcılara ulaşmasına yardımcı olacak.

Google Pazarlama Platformu: Google Pazarlama Platformu artık hem DoubleClick reklamveren ağını hem de Google Analytics 360’ı tek bir varlık haline getirecek.
Bu hareket, daha iyi raporlama, anlama ve sonuçlar için hem analizleri hem de reklamları birlikte kullanmaktan keyif alan kurumsal pazarlama ekiplerine yöneliktir. Platformda, dijital medya ve müşteri deneyimlerini tek bir yerde planlayabilir, satın alabilir, ölçebilir ve optimize edebilirsiniz.
Google Pazarlama Platformu artık Görüntülü Reklamcılık ve Video 360 gibi yeni özellikler içeriyor.

Yeni Entegrasyon Merkezinde, bildiğiniz ve sevdiğiniz tüm Google ürünlerini bağlayabilirsiniz:

Sadece Google ürünlerinin yanı sıra, daha iyi pazarlama ve raporlama için yüzlerce üçüncü taraf hizmetlerini de kullanabileceksiniz.

Yeni Google Ads deneyiminde, 24 Temmuz’daki resmi sürümden sonra daha fazla güncelleme yapılacaktır.

Bizi izlemeye devam edin!