Google AdWords Nedir?

Google AdWords Nedir?

Bütçenizden veya ne kadar zamanınız olduğundan bağımsız olarak, Google’ın çevrimiçi reklamcılık programını kullanarak yeni müşterilere ulaşabilir ve işletmenizi büyütebilirsiniz. AdWords’te, reklamınızın nerede görüntüleneceğini seçebilir, sizin için uygun olan bir bütçe belirleyebilir (minimum harcama taahhüdü yoktur) ve reklamınızın etkisini kolaylıkla ölçebilirsiniz.

Google Reklam Ücretleri

Google İnternet Reklamcılığı ile kullanıcılara, tam da sunduğunuz ürün veya hizmetler için İnternet’te arama yaptıkları anda ulaşın. Reklamınız, Google ilk sayfa ve Google’ın iş ortağı web sitelerinde görünebilir. Tıklama başına maliyet teklifi ile, yalnızca kullanıcılar Google da reklam larınızı tıkladığında ücretlendirilirsiniz.

Reklamlarınız Nerede Görünür?

 

Google Reklam Ajansı ile reklam vermenin yararları

AdWords’ü diğer reklamcılık türlerinden ayıran birkaç önemli nokta vardır. AdWords’ü kullanarak:

 • Kullanıcılara, tam da sunduğunuz ürün veya hizmetler için İnternet’te arama yaptıkları anda ulaşabilirsiniz
  • Reklamınız, halihazırda sizin sunduğunuz türde ürün ve hizmetleri arayan kullanıcılara gösterilir. Dolayısıyla, söz konusu kullanıcıların işlem yapma olasılığı daha yüksektir.
  • Reklamınızın hangi web sitelerinde ve hangi coğrafi alanlarda (eyaletler, şehirler ve hatta mahalleler) görüneceğini seçebilirsiniz.

Örnek

Bursa yakınlarında bir pastane işlettiğinizi varsayalım. Reklamınızı yalnızca o bölgedeki müşterilere görünecek şekilde ayarlarsanız, orada yaşayan veya tatil yapan biri Google’da “Bursa yakınlarında vişneli kek” anahtar kelimesiyle arama yaptığında, reklamınızı görebilir ve işletmenizle iletişime geçmek için reklamı tıklayabilir.

 • Bütçenizi kontrol edebilirsiniz
  • Tıklama başına maliyet teklifi ile, reklamınız gösterildiğinde değil, yalnızca kullanıcılar reklamınızı tıkladığında ücretlendirilirsiniz. Kullanabileceğiniz çeşitli teklif seçenekleri vardır.
  • Aylık olarak ne kadar harcamak istediğinize karar verir ve hiçbir zaman bu tutarın üzerinde ücretlendirilmezsiniz.
  • Minimum harcama taahhüdü yoktur.
 • Reklamınızda tam olarak nelerin işe yaradığını öğrenip bunları temel alabilirsiniz
  • Reklamınızın nasıl performans gösterdiği (reklamınız sayesinde kaç yeni müşteri işletmenize bağlandı, bu müşteriler nerelerden geliyor ve diğer ayrıntılar) ile ilgili raporu inceleyin.
  • Reklamınızı düzenleyip iyileştirmek ve işletmenizle iletişime geçen potansiyel müşterilerin sayısını artırmak için AdWords araçlarını kullanın.

Kolayca kullanmaya başlayabilir ve kolayca duraklatabilir veya durdurabilirsiniz. Herhangi bir koşul yoktur.