Google AdWords Ön Ödemeli Hesap

Ön Ödeme

Bir ön ödeme seçeneğini tercih ederseniz, tıklama veya gösterim almadan önce reklamlarınız için ödeme yaparsınız. AdWords hesabınıza istediğiniz zaman para yatırabilirsiniz. Maliyetleriniz, bu bakiyeden düşülür. Bakiyeniz azaldığında bunu size bildiririz. Bakiyeniz sıfırlanırsa, yeniden ödeme yapıncaya kadar reklamlarınız gösterilmez.

Google, çok yaygın kullanılan iki ön ödeme türü sunmaktadır:

I. Kredi kartı ve bankamatik kartı: Bu seçeneği tercih ederseniz, Google, kredi kartınızdan veya bankamatik kartınızdan belirttiğiniz tutarda ödeme alır ve hesap bakiyeniz hemen o anda güncellenir. Kredi kartı veya bankamatik kartıyla ön ödeme hakkında sık sorulan soruların listesine bakın.

II. Banka havalesi: Bu seçeneği tercih ederseniz, Google Reklam ödemelerinizi banka hesabınızdan Google’ın banka hesabına para havale ederek yaparsınız. Ödemenizi alıp işleme koymamızın hemen ardından reklamlarınız yayınlanmaya başlayacaktır. Bu işlem, ülkenize ve kullandığınız bankaya bağlı olarak genellikle 5-10 iş günü sürer.

Havale yaparken doğru referans numarasını kullandığınızdan emin olun, aksi halde ödemenizle Google Reklam hesabınızı eşleştiremeyiz. Banka havalesi hakkında sık sorulan soruların listesine bakın.

Google, ayrıca, tek bir ülkeye özgü çeşitli ön ödeme seçenekleri de sunar. Ön ödeme hakkında sık sorulan sorular bölümümüzde bu seçenekler hakkında ve çeşitli konularda bilgi bulabilirsiniz.

Size sunulan ön ödeme seçenekleri arasında istediğiniz zaman geçiş yapabileceğinizi unutmayın.