Google AdWords Reklam Vermek

Teknolojinin hızla gelişmesi, internetin yaygınlaşması ile ürünlerin, hizmetlerin tanıtılması ve satışında aracı olan reklam, yeni bir boyut kazanarak internet reklamları ortaya çıkmıştır. Google şirketi internet reklamlarının öncülüğünü yaparak Google reklam hizmeti vermeye başlamıştır. Üretim ve hizmet sektöründe faaliyet gösteren şirketler tarafından düşük reklam maliyetleri ile Google reklam vermek avantajlı olması nedeniyle tercih edilmeye başlanmıştır. Google reklamlarında yer alan firmaların mal ve hizmetleri hızlı bir şekilde hedef kitleye ulaşmaktadır. İnternet kullanıcıları tarafından da hizmet ve ürün araması yapıldığında Google reklam verenlerin bilgileri internet kullanıcılarına ulaşmaktadır.

Google reklamları hedef kitleye ulaşmanın dışında reklam veren firmalar kendi reklamlarını kendileri yönetmekte ve firma ürün ve hizmetlerinin aranmasında kullanılan kelimeler ile arama sayfalarının ilk sayfalarında yer almaktadır. Firmalar reklam bütçelerini kendileri oluşturarak reklam gösterimlerinin kaç gün süreceğine karar vermektedir. Aynı zamanda Google reklamlarının hangi bölgede, hangi yaş grubuna, hangi ilde ve hangi saatler arasında gösterilmesine de yine ürün ve hizmet sunan firma karar vermektedir.

Google reklamları hedef kitleye ulaştıktan sonra zaman içinde reklam veren firmalar geri dönüş almaktadır. Google reklamlarında yer almak isteyen firmalar Google AdWords’e üye olarak kendi Google reklamlarını hazırlamaktadır. Ancak bu işlemler için vakit bulamayan firmalara destek olan reklam medya şirketleri bulunmaktadır.