Google AdWords’e Genel Bakış

Google reklamları yani webmaster ve internet dünyasındaki tanımıyla Google AdWords’e reklam vermek aslında basit bir iş olsa da bilmeyen bir insan için gerçekten zor olan bir iş. Reklam verirken bazı noktalara dikkat etmelisiniz reklam vereceğiniz ağı iyi seçmeli, reklamın kimlere gösterileceğini hangi kesimin bu reklamları görmesi gerektiğini iyi düşünmelisiniz. Öncelikle Google AdWords neden bu kadar zor algoritması var ve neden reklam verirken bu kadar düşünmeniz gerekiyor bir inceleyelim

Google reklam internet üzerinde firmanızın yada her hangi bir web sitesinin reklamlarının bir reklam veren ağında bütçeye ve seçtiğiniz sınıra bağlı olarak reklamının görünmesidir.  Örnek olarak bir lokantanız varsa ve bu lokantaya ait bir web siteniz de var ise Google AdWords’e reklam verebilmeniz için bir engeliniz kalmıyor. Peki bu web adresinin en iyi reklamını nerede yaparsınız buna da bakmamız gerekiyor. Lokantaya ait bir web sitesinin reklamını araç satış, yada bir müzik sitesine vermeniz yanlış olur sizin kitleniz yemek ve yemeklerle ilgilenen kişiler olacaktır dolayısı ile reklamınızı en iyi yapacak olan web adresleri yine bir lokanta sitesi yada yemek sipariş edilen bir web sitesi olmalı. Bu aşamayı da geçtikten sonra diğer düşündürücü nokta da takılıyoruz bu da reklamınızın hangi aralıklarla ve ne kadar ücretle gösterileceğidir.

Dünyada web site istatistik şirketleri her ay ayrı bir istatistik örneği ortaya koyarlar örneğin ekim aynında en çok Pazartesi günleri internette yoğunluk yaşanırken kasım ayında bu gün Çarşamba olabilir. Parasını verdiğiniz bir hizmeti en kaliteli şekilde almak istemeksizin en doğal hakkınız o halde reklamlarınızı internette en fazla yoğunluğun yaşandığı günde en az ödeme miktarı ile en çok girilen saatlerde internete vermeniz doğal olacaktır.