Google Blogger

Google’a bağlı olan Blogger, web tabanlı olup, ihtiyacınız olduğu anda web üzerinden yayın yapmanıza olanak sağlayan bir araçtır. Web yayıncılığı dünyasında Web günlükleri ve Bloglar olarak bilinen ve hızla gelişim gösteren araçlar arasında lider konumdadır.
Google Blogger, kod yazma, sunucu yazılımı veya komut dosyası yüklemenize gerek kalmadan,blog yayınlanma sürecinizi otomatikleştirir. Google, kullanıcılarına bloglarının görünümleri ve konumları konusunda eksiksiz bir hizmet sunar.
Kısaca belirtmek gerekirse, Blogger web sitesinden bir form göndererek blogunuzda yayın oluşturabilirsiniz. Sonuçlar anında sizin sitenizde görüntülenir.
Blogger ile Google da yükselmek ve rakipleri geçmek için, ‘Backlinc’ almak ve ‘SEO’ yapmak gerekmektedir. Blogger da, günün her anında neredeyse 270 bin kelime yazılmaktadır. Her hafta milyonlarca kişi blog yazılarını başkalarıyla paylaşmak için Blogger da yayınlamaktadır. Blog kullanıcıları arasında en popüler spor en çok takipçiye sahip olan ‘futbol’dur. Türkiye, dünya sıralamasında blogger kullanan ülkeler arasında 3. sıradadır.
Google 10. yılına girmiş olan Blogger üzerinde daha ileri düzeye taşımak için sürekli yenilikler yapmaktadır. Kullanıcı sayısı dünya üzerinde milyonları bulan bu uygulama yeniliklerle daha da rağbet görmektedir.