Google Haber

Google, dünyanın en çok kullanılan arama motorlarından biridir. Kullanıcılar, sadece arama amaçlı olarak değil, birçok hizmetlerinden de yaralanabilmek için Google‘yi kullanmaktadır.
Google’ın kullanıcılarını gündemden haberdar etmek için sunduğu haber uygulaması da çok rağbet görmektedir. Google’ın sunduğu Alerts hizmeti haber takipçilerinin ilgisini çekmektedir. Bu uygulamayla haberler otomatik olarak e-posta adresinize gönderilmektedir. Google haberler, dünyanın her yerinden 200 Türkçe kaynaklı haberleri bir araya getirir ve en gündemdeki haberleri sunmak için bunları otomatik olarak düzenler. Haber kaynağından ilginizi çeken habere tıkladığınız takdirde, haberin kaynağına ulaşabilir ve oradan detayları ile öğrenebilirsiniz. Haberler insan eli değmeden doğrudan bilgisayar algoritmaları tarafından hazırlandığı için, herhangi bir siyasi görü ve yanlı yorumlar içermez, tamamen objektif yaklaşımlar bulunmaktadır. Her saniye otomatik olarak güncellenir ve okuyuculara en son haberleri sunar.
Google haber kaynağı hakkında yapılan geri bildirimler sayesinde bu uygulamanın daha da iyileştirilmesi ve geliştirilmesi için yardımcı olabilmektesiniz. Google her konu da olduğu gibi bu haber hizmetinde de kullanıcılarından gelen tepkilere göre hareket etmektedir.